Wtorek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 7809
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szklarska Poręba: Protest w Jakuszycach

Czwartek, 10 maja 2018, 8:12
Aktualizacja: Piątek, 11 maja 2018, 6:11
Autor: WAC
Szklarska Poręba: Protest w Jakuszycach
Fot. Użyczone
Nieco krócej niż planowano, bo od godz. 9.00 do 15.00 trwał zorganizowany wczoraj (9.05) przez Federację Rolniczą protest na drodze krajowej nr 3 w Szklarskiej Porębie.

Celem akcji rolniczych związkowców było głównie zwrócenie uwagi na zjawisko niekontrolowanego i bardzo niekorzystnego dla rodzimej produkcji rolnej importu żywności z zagranicy.

Podczas protestu kilka ciągników poruszało się wahadłowo pomiędzy parkingami przy wodospadzie Kamieńczyk i przy stacji Muller krajową trójką, spowalniając ruch pojazdów. Rolnicy rozdawali też ulotki oraz informowali poruszających się drogą o celach swojej akcji.

Jak mówi organizator protestu Marcin Bustowski, działania rolników mimo swojej uciążliwości, z reguły spotykały się ze zrozumieniem kierowców. - Początkowo planowaliśmy prowadzić protest do godziny 18.00, jednak po telefonie od asystenta ministra rolnictwa Krzysztofa Jurgiela, który zapowiedział chęć przystąpienia przez stronę rządową do negocjacji, przerwaliśmy działania około 15.00 – mówi M. Bustowski. - Nie chcieliśmy też dłużej utrudniać życia kierowcom - dodaje.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (21)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group