Poniedziałek, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 6482
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karpacz: Protasiewicz przejmuje kontrolę w PO w regionie

Sobota, 26 października 2013, 16:29
Aktualizacja: Poniedziałek, 28 października 2013, 15:26
Autor: Angela/Red
Karpacz: Protasiewicz przejmuje kontrolę w PO w regionie
Fot. MT
W Karpaczu odbyły się 26.10. wybory na szefa dolnośląskiej Platformy Obywatelskiej. O tę funkcję walczyli: Grzegorz Schetyna i Jacek Protasiewicz. Wyniki pierwszego głosowania były zaskakujące. – 200 głosów otrzymał Jacek Protasiewcz, a Grzegorz Schetyna o jeden głos mniej – powiedział nam Leszek Wrotniewski, przewodniczący Rady Miejskiej Jeleniej Góry, który uczestniczył w zjeździe.

Po pierwszym głosowaniu PO nie wybrało szefa na Dolnym Śląsku, bo zgodnie z regulaminem PO wymagana większość musi mieć co najmniej dwa głosy różnicy. Jackowi Protasiewiczowi zabrakło więc jednego głosu, a ponadto dwa głosy uznano za nieważne.

W przerwie Jacek Protasiewicz zaproponował kandydata kompromisowego - Bogdana Zdrojewskiego, ale Grzegorz Schetyna się nie zgodził. Głosowanie miało być powtórzone. Renata Granowska z komisji skrutacyjnej poprosiła, by dla głosujących przygotować kabiny zapewniające anonimowość, karty do głosowania o różnych kolorach i usunięcie kamer z miejsc głosowania. To oznaczałoby wybory tajne i brak zaufania dla dwóch stron stojących za kandydatami w tych wyborach.

Emocje były ogromne, bo nie chodziło tylko o wybory przewodniczącego, ale także o przyszłości partii w regionie. Jacek Protasiewicz jest bowiem zwolennikiem koalicji z prezydentem Wrocławia Rafałem Dutkiewiczem, a obóz Grzegorza Schetyny walczy o samodzielną pozycję PO we Wrocławiu.

- Nikt nikogo nie chce wyeliminować, chodzi o zjednoczenie ludzi w partii i przyciąganie do siebie kolejnych czyli m.in. Rafała Dutkiewicza – mówił Jacek Protasiewicz. – Stąd moja spontaniczna propozycja kandydata kompromisowego, na którego G. Schetyna się nie zgodził. W tej sytuacji wystartuję kolejny raz i będę prosił o ponowne głosy – dodał.

Grzegorz Schetyna nie komentował tych wyborów. Po drugim głosowaniu Jacek Protasiewicz został szefem Platformy Obywatelskiej na Dolnym Śląsku. Otrzymał 206 głosów, a Grzegorz Schetyna - 194.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (137) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group