Sobota, 25 marca
Imieniny: Marii, Marioli
Czytających: 8641
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Prosimy nie deptać poziomek

Piątek, 9 lipca 2010, 7:14
Aktualizacja: 7:17
Autor: Natasza
JELENIA GÓRA: Prosimy nie deptać poziomek
Fot. Natasza
Odczytanie i promocja smakowitych, poziomkowych wierszy, przeplatana poetyckimi utworami miała miejsce w minioną środę w Książnicy Karkonoskiej z okazji wydania drugiego tomiku poezji pani Barbary Pawłowicz. Spotkanie – mimo trwających wakacji – cieszyło się dużym zainteresowaniem.

Urodzona w Lwówku Śląskim, absolwentka biologii UAM w Poznaniu. W teraźniejszości mieszkanka Jeleniej Góry, również członkini Jeleniogórskiego Klubu Literackiego. W 2007 roku zadebiutowała tomikiem wierszy „ Ciepłym szeptem warg”.

„Nie deptać poziomek” to nazwa nowowydanego tomiku, cytat jednego z wierszy pani Barbary, a także rozkaz nawiązujący do prośby o zachowanie harmonii i pokoju w życiu. Melancholia i subtelność to dwoje wiernych towarzyszy wszystkich utworów nakłaniających do chwili wypoczynku, do pauzy będącej ukojeniem zmęczonych ciągłym biegiem dusz. „Zatrzymaj się na chwilę. Czas biegnie od ciebie prędzej”.

Wiersze są dojrzałe, czerwone i słodkie jak dojrzałe poziomki. Idealne dla osób z doświadczeniem i dużym bagażem życiowym. Przyjemnie pouczające często odwołują się do motywu przemijania. Zawierają w sobie obrazy przyrody, skupiające się na konkretnych porach roku. Wiosna, lato, jesień, zima, a czas płynie.

Niespodzianką dla poetki była interpretacja jej własnych utworów w formie muzycznej, wykonywanych przez przyjaciółkę – panią Kazimierę. Delikatnym głosem dodawała jeszcze więcej beztroskiego nastroju do spotkania.
Tomik został dofinansowany przez Urząd Miasta i można go kupić w księgarniach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group