Sobota, 22 czerwca
Imieniny: Pauliny, Jana, Tomasza
Czytających: 8064
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Prosi o pomoc, by spełniać marzenia

Poniedziałek, 4 czerwca 2018, 16:02
Aktualizacja: 16:04
Autor: Paweł Guszała
Jelenia Góra: Prosi o pomoc, by spełniać marzenia
Fot. Paweł Guszała
Roman Geftasewicz jeszcze raz prosi o wsparcie. Jeleniogórzanin planuje kontynuować rozpoczęty projekt, dzięki któremu odwiedził ostatnio Panamę.

Dwa miesiące temu Romek Geftasewicz rozpoczął projekt pod nazwą: „Jedno Społeczeństwo”. Dzięki pomocy wyjechał do Panamy, aby na miejscu sprawdzić, czy stolica państwa Ameryki Środkowej jest gotowa na przyjęcie osób niepełnosprawnych, które przyjadą w 2019 roku na „Światowe Dni Młodzieży”. Zachęcony tym, co zobaczył i przeżył chce kontynuować ten projekt.

- Chciałbym pokazać, że poruszanie się na wózku czy innym pojeździe dla osób niepełnosprawnych nie stanowi żadnego problemu. I tak jak byłem w Ameryce Środkowej, teraz bardzo chciałbym polecieć do Azji, by zobaczyć Hongkong i Bangkok. Sprawdzić jak w tych dwóch wielkich metropoliach może odnaleźć się człowiek niepełnosprawny – mówi Roman Geftasewicz, chory na stwardnienie rozsiane.

Później chce podzielić się nabytą tam wiedzą i doświadczeniem. Między innymi na spotkaniach z młodzieżą, za pośrednictwem mediów oraz internetu (na swoim kanale Youtube oraz profilu na Facebooku).

Nie jest trudno zgadnąć, że za celem tego projektu kryje się przede wszystkim jego chęć zwiedzania świata i poznawania egzotycznych kultur. To dla Romka nowa forma walki z bezwzględną chorobą, która go dopadła wiele lat temu.

- Zbiórkę pieniędzy dokonuję za sprawą portalu zrzutka.pl. Zachęcam do wsparcia mojego pomysłu, w zakładce projekty, pod adresem: „Podróż do Azji”. Link udostępniony nam na swoim profilu na Facebooku – kończy R. Geftasewicz.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeżdżę na rowerze?

Oddanych
głosów
1076
Tak, regularnie
25%
Tak, od czasu do czasu
37%
Nie, ale uprawiam rekreacyjnie inny sport
14%
Nie, z jakimkolwiek sportem mi „nie po drodze”
24%
 
Głos ulicy
Ja lubię sushi, a ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Rzucają wyzwanie Orlenowi!
 
Rozmowy Jelonki
Dostali 8 mln zł na szkołę
 
Karkonosze
Szykują się inwestycje na Śnieżce
 
Aktualności
W nocy burze w Jeleniej Górze
 
10 pytań do...
Kulinarnie jestem patriotą
 
112
Potrącenie 13–latki na pasach
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group