Sobota, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 6133
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Propozycja do odrzucenia

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 17 lipca 2007, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 17 lipca 2007, 22:55
Autor: anzol
Fot. Archiwum
Więcej pracy lekarzy – wyższe pensje w szpitalu.

Dyrekcja szpitala wojewódzkiego w Jeleniej Górze, gdzie od początku czerwca trwa strajk medyków, chce iść na ugodę z protestującymi. Jak podało Polskie Radio Wrocław medykom zaproponowano wyższe pensje, ale za więcej godzin spędzonych przy pacjentach.

Tymczasem lekarze żądają wyższych zarobków, ale nie dopuszczają myśli o zwiększeniu czasu pracy i zakresu obowiązków w szpitalu. Na to dyrekcja szpitala nie chce się zgodzić i konflikt trwa bez rozwiązania.

Rozgłośnia donosi, że dodatkowe pieniądze dla medyków miałyby pochodzić z ponadplanowych zabiegów, które szpital mógłby zaoferować pacjentom. Z taką propozycją miały wystąpić protestujące pielęgniarki. Nie wzbudziła ona jednak entuzjazmu wśród lekarzy.
Dyrektor szpitala Maciej Biardzki czeka na jednolite stanowisko zarówno pielęgniarek jak i lekarzy.

W minionym tygodniu protestujący zapowiadali rozpoczęcie strajku głodowego, jednak – jak na razie – nikt do niego nie przystąpił.
Dyrekcja obawia się, że jeżeli strajk potrwa jeszcze dłużej, placówka straci płynność finansową i może być krucho z pieniędzmi na wypłaty dla personelu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15) Dodaj komentarz

~rydz 17-07-2007 23:59
nie ma twardej ręki , aby medyków sprywatyzować jak inne sektory gospodarki – wyjdzie wówczas kto jest potrzebny i za ile ma obciążać budzet ,a kto jest nie przydatny i gruchy zbija.Do dzisiaj medycy żądają aby zostać utrzymankami budzetu i po boku zwijać prywatnie siano, nie martwić się o koszty pierwszego pracodawcy czyli platnika np. szpitala . takie rozrzutne czasy minely bezpowrotnie.Nie będzie budzet myslal o urlopie i wypoczynku medyka i jego w tym okrasie zastepstwie , lecz on sam ma o to zadbać .Tak jak sobie radza np. kupcy w sklepach i też mają wyjatkowo cięzką sytuację , pomimo że pracują na swój rachunek i nie obciążaja budżetu.
~mad 18-07-2007 7:05
a ten znowu o kupcach jakie to oni mają trudne warunki pracy, rydz to chyba kupiec.
~Zyta 18-07-2007 9:32
No to przyjąć fachowców ze wschodu a naszym konowałom umożliwić pobyt na "zielonej trawce":DD
~Zenek 18-07-2007 9:41
Co to za informacja??? ILE WIĘCEJ mają pracować lekarze i za ile? I dlaczego mają pracować więcej niż 8 godzin? Korea Północna czy co?
~Femme fatale 18-07-2007 9:52
A tym ciągle mało. Od 600 do 900 zł. za dyżur to paranoja. Jeżeli ktoś się decyduje na zawód lekarza powinien leczyć ludzi a nie strajkować. Szkoda że nie można ich wszystkich pozwalniać! Lekarze wiedzą że nie ma nikogo na ich miejsce i wykorzystują tą sytuacje. Dyrekcja szpitala dobrze pomyślała: jaka praca–taka płaca
~Radek 18-07-2007 11:17
Codziennie jestem teraz w szpitalu–w ramach odwiedzin. Nie będę komentował tergo jak to wszystko wygląda... Powiem jedno – na każdej tablicy informacyjnej wisi ostrzeżenie,że kłótnia lub przemoc wobec personelu medycznego jest traktowana jak napaść na funkcjonariusza podczas pełnienia słuzby... Tylko gdzie ta służba,skoro potrzebujący ludzie nie są przyjmowani,dlatego,że są w stanie samodzielnie oddychać.... Wczoraj na www.gazeta.pl ukazał sie rzeczowy artykuł,który zakłada zlikwidowanie składek zdrowotnych i pełną prywatyzację. Ja np. wolałbym do rączki dostawać co miesiąc 350pln–i leczyc się prywatnie... Wedle założeń byłyby świadczenia obowiazkowe,które zwalniałyby nas z odpłatności za zabiegi chirurgiczne i inne drogie poczynania medyczne.. W praktyce wyglądało by to tak–zarabiamy więcej o 350 pln , wpłacamy obowiązkowe 100pln–a jak się przeziębimy–płacimy za wizytę.... Tylko nie tak jak teraz 50pln–ponieważ będzie konkurencja–i ceny spadną drastycznie... Więc 5 wizyt u specjalisty wyniesie ok 100pln... czyli razem 200–koszty podczas chorowania.... Zostaje 150 pln. Treraz wygląda to tak: płacimy te 350pln–obowiązkowo–i czekamy całe miesiące na wizytę u specjalisty–a gdy nasz stan się pogarsza–to i tak idziemy prywatnie... Kolega emigrant był na obczyznie u lekarza–wizyta trwała pół godziny–wyszedł z serią zdjęć i po konsultacjach z dwoma fachowcami–neurologiem i chirurgiem. U Nas poszedłby do internisty–dostał 3 skierowania–na zdjęcie, i dwie wizyty. Za zdjęcie by zapłacił–a na wizyty czekał min. 30 dni. Potem dopiero diagnoza i leczenie... a tam–30 min–i po sprawie... Służbę zdrowia–jako organ Państwa (kulawego)– Zlikwidować...a coś z tego będzie...
~bokser 18-07-2007 11:20
pokazcie mi chociaz jednego biednego lekarza!!!!!!!!!! tylko jednego a zmienie zdanie. a jak narazie to bym ich kijem pogonil .
~greg 18-07-2007 11:26
Nie chcą się zgodzić na wydłużenie pracy, bo kto prowadziłby potem prywatne kliniki i gabinety bez kas fiskalnych ? A uciąć im te łapska które chciwie wyciągają po kasę! Płaca powinna być za wyniki, a nie za "czy się stoi, czy się leży" jak obecnie wśród lekarzy na państwowych placówkach.
~piękna 18-07-2007 12:15
Cały czas czekam na informację ( i chyba się nie doczekam) że lekarze zaczęli strajk w prywatnych gabinetach.Wyuczyli się za państwowe pieniądze i strajków im się zachciało.
~Krystyna 18-07-2007 14:24
Ostatnio bylam pacjetka na oddziale ginekologicznym naszego szpitala.TO jak tam lekarze traktuja pacjentki,nadaje sie do telewizji.Oczywiscie te nie prywatne,prywatne maja troche lepiej.Mlody lekarz uczy sie od ordynatora ,ze tylko kasa sie liczy.SZaconku dla ludzi troche wiecej,a nie rece po kase wyciagaja.Pacjentkom polecam szpital we Lwowku,a naszym medykom jak zle to niech jada na wyspy.Moze naucza sie podejscia do kobiet.
~Radek 18-07-2007 17:28
http://fakty.interia.pl/salon24/warzecha/news/strajk–lekarzy–ordynarny–szantaz,946210 ...............................................
~wazz 18-07-2007 17:57
Pan dyrektor teraz zrobi wszystko byleby zakonczyć ten strajk, poniewaz jego posada wisi w powietrzu. A 10000 miesiecznie piechotą nie chodzi......
~Sobieszowianin 18-07-2007 18:55
W Oddziale Ginekologicznym leżała pewna osoba, którą znam osobiście i tam warunki, w jakich traktowane były pacjentki pozostawia wiele do życzenia. Mało im, że dostają od 600 do 900 zł za dyżur to jeszcze chcą 8 000 zł miesięcznie? Jak im się nie podoba to niech pójdą pracować do Hospicjum...
~Krysia 20-07-2007 3:35
–dlaczego we Lwowku? Strajk lekarzy powiniwn byc zabroniony!!!
~Leo. 25-07-2007 11:17
Bezczelność lekarzy nie ma granic. Z moich obserwacji wynika, że stan marazmu w polskiej słuzbie zdrowia bardzo odpowiada pracownikom niektórych placówek służby zdrowia. Fajnie, nic nie robić tylko "wargować" a na koniec miesiąca pieniążki za pracę i tak wpłyną na konta. No żyć a nie umierać – jak powiedziałby Kargul z "samych swoich"

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group