Sobota, 1 października
Imieniny: Danuty, Igora, Remigiusza
Czytających: 7338
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Promocja targiem

Piątek, 11 maja 2007, 0:00
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Promocja targiem
Fot. Krzysztof Knitter
Jak dobrze się sprzedać na turystycznym rynku.

Nad tym zastanawiają się wystawcy podczas IV edycji targów Tourtec.
Drobnym zgrzytem na tegorocznych jest brak stoiska kurortu w Karkonoszach – Szklarskiej Poręby. Ze względu na ogrom imprez poprzedzających jeleniogórskie wydarzenie, miasto pod Szrenicą nie zdążyło przygotować profesjonalnego stoiska.
Ta nieobecność nie przeszkadzała samorządowcom z Karpacza, którzy przedstawili ofertę miasta pod Śnieżką.

Największa tego typu impreza w regionie trwa od piątku na placu Ratuszowym. W sumie prezentuje się 70 wystawców, nie tylko z powiatu jeleniogórskiego i ościennych, ale i z całej Polski oraz zagranicy. Chcą zachęcić mieszkańców Jeleniej Góry, aby w wolnym czasie odwiedzali, na przykład, Warmię i Mazury, Białostockie, czy inne turystycznie atrakcyjne miejsca. – Fajnie, że to nie tylko o Jeleniej Górze. Dotychczas tak było, że zachwalali to, co już znamy. Teraz mamy okazję zapoznać się z innymi regionami – mówili Joanna i Jerzy Matejscy, którzy odwiedzili plac Ratuszowy.
Przyjechali tu także wystawcy z Czech, między innymi, z Jablonca nad Nysą.

Na stoiskach zgromadzono nie tylko foldery przedstawiające podstawowe informacje o różnych miejscach, lecz także produkty regionalne i pamiątki. Była też „żywa” promocja w postaci pokazów tańca, czy sztuk walki. Prezentują się nie tylko gestorzy bazy turystycznej i samorządowcy, lecz także z okazji korzystają lokalne zakłady rzemieślnicze, licząc na zainteresowanie swoją ofertą. Aeroklub Jeleniogórski wykorzystał okazję, aby zachęcić do udziału we wtorkowym koncercie na rzecz ratowania samolotu Zośka.

Można skosztować pajd chleba ze smalcem i przysmaków z grilla. Organizatorzy zadbali, aby nie nudziła się zwłaszcza młodsza część publiczności. Na placu Ratuszowym ustawiono sztuczne ścianki wspinaczkowe, gdzie pod asekuracją instruktorów śmiałkowie próbowali swoich sił.

Targi potrwają do soboty. Imprezę zorganizowało między innymi Starostwo Jeleniogórskie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group