Piątek, 23 lutego
Imieniny: Damiana, Izabeli
Czytających: 8405
Zalogowanych: 18
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Promocja jeleniogórskiego regionu na wielkich targach w Berlinie

Piątek, 15 marca 2013, 8:01
Aktualizacja: 18:17
Autor: Mea
Powiat: Promocja jeleniogórskiego regionu na wielkich targach w Berlinie
Fot. Archiwum Starostwa
Na jednych z największych w Europie targów turystycznych ITB w Berlinie nasz region promowali przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Jeleniej Górze. – Mieliśmy prezentację na stoisku Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej oraz na stoisku w Saksonii, a to dzięki projektowi „Karkonosze i Łużyce Górne – aktywnie przez cztery pory roku – powiedziała Elżbieta Bojczuk z Wydziału Promocji, Turystyki i Sportu Starostwa Powiatowego w Jeleniej Górze.

O wysokiej randze targów świadczy wizyta kanclerza Niemiec Angeli Merkel, która wraz z prezydentem Indonezji Susilo Bambang Yudhoyono otworzyła ITB Berlin. - Na targi przybyło 11 tys. wystawców z całego świata. Najintensywniej promowały się regiony z Afryki i Azji. Partnerem targów była Indonezja. Berlin przeznaczył na promocję 15 mln 200 tys. euro - podkreślił Wiesław Dzierzba, dyrektor Wydziału Promocji, Turystyki i Sportu.

Zainteresowanie ofertą powiatu jeleniogórskiego było duże, wiele młodych osób pytało o aktywną turystykę: rowerową, wspinaczkową i kajakową. Popularne były też wypady rodzinne w Karkonosze, a osoby starsze interesowały się odnową biologiczną i uzdrowiskami.

– Najczęściej uczestnicy targów brali foldery tras turystycznych z naszego projektu, który prowadzimy z Łużycami Górnymi. Wielu Niemców zna już Dolinę Pałaców i Ogrodów, więc pytali o kolejne miejsca, warto zobaczyć. Mieliśmy też broszury z atrakcjami w poszczególnych gminach powiatu jeleniogórskiego. Piechowice przygotowały wystawę kryształów z Huty Julia. Promowaliśmy również nasze logo „Mam w sobie ducha gór” m.in. na koszulkach i markę Karkonosze – mówiła Elżbieta Bojczuk.

- Natomiast na stoisku Saksonii, Karkonosze były niespodzianką dla Niemców, okazało się, że wiele osób już je zna, a część się dopiero wybiera w te góry – dodała.

- Dzięki takiej promocji w Karkonosze z roku na rok przybywa coraz więcej turystów. - Musimy promować nasz region, a uczestnictwo w międzynarodowych targach to ogromna szansa, by nasza turystyka rozwijała się – podkreślał Wiesław Dzierzba.

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Na kogo oddasz głos w wyborach samorządowych 7 kwietnia do rady miasta/gminy/powiatu/sejmiku?

Oddanych
głosów
1384
Bezpartyjnych Samorządowców (partia)
7%
Konfederacje
10%
Lewice
8%
PiS
24%
PO
35%
Trzecią drogę
8%
Innych
7%
 
Głos ulicy
Zjadłem 6 pączków z nadzieniem owocowym
 
Miej świadomość
CPK: Kluczowa inwestycja Polski zagrożona?
 
Rozmowy Jelonki
Maliny polskie kontra ukraińskie
 
Kultura
Otwarcie wystawy o saniach rogatych
 
Kultura
Pułapka na myszy
 
112
Mercedesem w busa
 
Piłka nożna
Karkonosze – Moto–Jelcz w obiektywie
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group