Poniedziałek, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 8965
Zalogowanych: 21
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Promesy na rozwój dla gmin wiejskich

Wtorek, 27 lipca 2021, 6:01
Autor: WAC
Jelenia Góra: Promesy na rozwój dla gmin wiejskich
Fot. WAC
Wczoraj (26.06) w Filharmonii Dolnośląskiej odbyło się spotkanie, podczas którego marszałek województwa dolnośląskiego Cezary Przybylski wraz z wiceprzewodniczącym sejmiku dolnośląskiego Markiem Obrębalskim wręczyli przedstawicielom gmin z subregionu jeleniogórskiego promesy przyznania środków w programie Odnowa Dolnośląskiej Wsi oraz w konkursie na bieżące utrzymanie urządzeń wodnych i melioracyjnych.

Remont i wyposażenie świetlic, gminnych bibliotek publicznych, domów kultury, budowa placów zabaw, stadionów, boisk i hal sportowych, alei spacerowych, basenów, ścieżek rowerowych, ale też urządzeń umożliwiających gromadzenie wód opadowych – to przykładowe projekty, które zostaną zrealizowane w ramach konkursu Odnowa Dolnośląskiej Wsi 2021. Na ten cel samorząd województwa dolnośląskiego przeznaczył 1,3 mln zł, w tym 212,5 tysiąca złotych dla gmin z subregionu jeleniogórskiego. Inwestycje zostaną zrealizowane w gminach: Gryfów Śląski, Janowice Wielkie, Leśna, Lubań, Lubomierz, Mirsk, Pieńsk, Wleń. Dodatkowo gminy: Gromadka, Leśna, Lwówek Śląski, Mysłakowice, Nowogrodziec, Olszyna, Pieńsk, Siekierczyn i Warta Bolesławiecka zostały dofinansowane na bieżące utrzymanie urządzeń melioracji wodnych będących ich własnością łącznie kwotą przeszło 189,5 tysiąca złotych.

Jeśli chodzi o program odnowy wsi to Dolny Śląsk jest liderem krajowym – mówi marszałek dolnośląski Cezary Przybylski. - Przedstawiciele innych województw przyjeżdżają do nas i uczą się jak to robimy. To jest pomoc dla samorządów w realizacji różnego rodzaju projektów, realizowanych przez różne stowarzyszenia. Przy okazji chodzi także o aktywizację społeczności lokalnych i integrację różnych środowisk. Odnowa dolnośląskiej wsi służy też poprawie standardu życia mieszkańców.

Beneficjentami środków z obu konkursów mogły być gminy wiejskie i miejsko - wiejskie. Maksymalna dotacja w programie Odnowa Dolnośląskiej Wsi wynosiła 30 tysięcy złotych. Kwota wsparcia nie mogła być jednak wyższa niż połowa kosztów kwalifikowanych zadania. W konkursie na bieżące utrzymanie urządzeń wodnych górna granica wsparcia dla samorządów to 35 tys. zł.

Twoja reakcja na artykuł?

9
60%
Cieszy
1
7%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
3
20%
Złości
2
13%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (36)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
990
Tak
27%
Nie
66%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group