Sobota, 20 sierpnia
Imieniny: Bernarda, Sobiesława
Czytających: 3297
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Promesy dla OSP

Czwartek, 2 lipca 2020, 7:01
Aktualizacja: Piątek, 3 lipca 2020, 11:16
Autor: WAC
Region: Promesy dla OSP
Fot. WFOŚiGW
To bardzo duże wsparcie dla jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej na Dolnym Śląsku Kilka dni temu w Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu odbyła się uroczystość wręczenia promes na zakup nowych pojazdów.

Łącznie do jednostek OSP na wymianę wyeksploatowanych wozów ratowniczo - gaśniczych trafi wsparcie w wysokości blisko 27 mln złotych. Środki te pochodzą z Wojewódzkiego i Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu, budżetu państwa i samorządów, na terenie których działa dana OSP. Wśród 37 jednostek OSP, które otrzymały promesy jest OSP w Karpaczu i Piechowicach.

Chciałbym podkreślić, jak istotne znaczenie dla każdej OSP ma posiadanie nowoczesnego samochodu bojowego – mówi st. bryg. Marek Kamiński, dolnośląski komendant wojewódzki PSP we Wrocławiu. - Jest to zwykle impuls do rozwoju działalności jednostki. Nowe auto przyciąga kolejnych druhów, którzy chcą się szkolić w trudnym i odpowiedzialnym dziele jakim jest niesienie pomocy potrzebującym. Stanowi również wzmocnienie potencjału ratowniczego jednostki OSP, gdyż daje gwarancję szybkiego dotarcia na miejsce zdarzenia.
Dzięki temu, że powstał jeden program dla całej Polski udało się zwiększyć środki finansowe wspierające służby ratownicze – dodaje Łukasz Kasztelowicz, prezes WFOŚiGW we Wrocławiu. - WFOŚiGW we Wrocławiu od lat wspiera dolnośląskie OSP i nadal będziemy to robić. Dzięki dotacjom z WFOŚiGW we Wrocławiu o wartości ponad 3 mln złotych w latach 2018-2019 dolnośląskie OSP pozyskały 61 nowoczesnych pojazdów wyposażonych w sprzęt używany m.in. podczas katastrof chemiczno-ekologicznych.

Twoja reakcja na artykuł?

14
88%
Cieszy
1
6%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
6%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group