Piątek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 10335
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Promenadowe brzmienia u Zbawiciela

Wtorek, 20 lipca 2010, 7:46
Aktualizacja: 7:46
Autor: Natasza
JELENIA GÓRA: Promenadowe brzmienia u Zbawiciela
Fot. Natasza
Prosto z Włoch przyjechał w minioną niedzielę do Cieplic poznański zespół „BeeZee”. W Italii zdobył pierwsze miejsce w konkursie muzycznym, u nas natomiast moc braw i pełen podziw. Ze względu na deszczową pogodę występ nie odbył się w Parku Norweskim, a w Kościele Ewangelicko–Augsburskim Zbawiciela.

Bee Zee na co dzień stanowi grupa profesjonalnych muzyków oraz 80 młodych dziewcząt uczęszczających systematycznie na zajęcia wokalne i taneczne do Kuźni Talentów New Voice w Poznaniu.

Koncertują zarówno w Polsce jak i za granicą, a często ze sławami takimi jak Staszek Sojka, Dżem, Doda czy Ewelina Flinta. Wczoraj zagościły tylko cztery panienki w wieku 12-15 lat : Dominika Buda, Martyna Buda, Agata Malewicz, Jagoda Tądrowska oraz instruktor Paweł Krawczonek.

– Pierwszy raz występujemy w takim miejscu – mówił pan Paweł. Tak więc zamiast organów i psalmów zabrzmiały popowo-funkowe utwory połączone z niebanalnymi układami tanecznymi.
Młodzież wykonywała głównie utwory autorskie, ale pojawiły się także te znane : Czesława Niemena czy Maryli Rodowicz. Pomimo pewnego dysonansu pomiędzy miejscem, a jego chwilowej zawartości widownia śpiewała i poruszała się w takt razem z wykonawcami. Odbył się nawet konkurs polegający na zaśpiewaniu wybranej piosenki z repertuaru grupy. Zgłosiła się jedna, odważna pani, która została nagrodzona płytą.

Po wykonaniu wszystkich piosenek mocne głosy ucichły, publiczność się uspokoiła i do kościoła powróciła pełna harmonia i świętość, bo zaraz o 19.15 rozpoczął się koncert organowy w wykonaniu Waldemara Krawca.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
79
Nigdy
24%
Rzadko
47%
Czasami
16%
Często
13%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
5 lat minęło
 
Aktualności
Dzieje się w Polsce: próbował wepchnąć ich pod pociąg
 
Polityka
Radni debatują
 
Aktualności
Ruszają po 27 latach
 
Aktualności
Zaklęcie rozświetliło choinkę
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group