Środa, 29 czerwca
Imieniny: Piotra, Pawła
Czytających: 7089
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Promenadowe brzmienia u Zbawiciela

Wtorek, 20 lipca 2010, 7:46
Aktualizacja: 7:46
Autor: Natasza
JELENIA GÓRA: Promenadowe brzmienia u Zbawiciela
Fot. Natasza
Prosto z Włoch przyjechał w minioną niedzielę do Cieplic poznański zespół „BeeZee”. W Italii zdobył pierwsze miejsce w konkursie muzycznym, u nas natomiast moc braw i pełen podziw. Ze względu na deszczową pogodę występ nie odbył się w Parku Norweskim, a w Kościele Ewangelicko–Augsburskim Zbawiciela.

Bee Zee na co dzień stanowi grupa profesjonalnych muzyków oraz 80 młodych dziewcząt uczęszczających systematycznie na zajęcia wokalne i taneczne do Kuźni Talentów New Voice w Poznaniu.

Koncertują zarówno w Polsce jak i za granicą, a często ze sławami takimi jak Staszek Sojka, Dżem, Doda czy Ewelina Flinta. Wczoraj zagościły tylko cztery panienki w wieku 12-15 lat : Dominika Buda, Martyna Buda, Agata Malewicz, Jagoda Tądrowska oraz instruktor Paweł Krawczonek.

– Pierwszy raz występujemy w takim miejscu – mówił pan Paweł. Tak więc zamiast organów i psalmów zabrzmiały popowo-funkowe utwory połączone z niebanalnymi układami tanecznymi.
Młodzież wykonywała głównie utwory autorskie, ale pojawiły się także te znane : Czesława Niemena czy Maryli Rodowicz. Pomimo pewnego dysonansu pomiędzy miejscem, a jego chwilowej zawartości widownia śpiewała i poruszała się w takt razem z wykonawcami. Odbył się nawet konkurs polegający na zaśpiewaniu wybranej piosenki z repertuaru grupy. Zgłosiła się jedna, odważna pani, która została nagrodzona płytą.

Po wykonaniu wszystkich piosenek mocne głosy ucichły, publiczność się uspokoiła i do kościoła powróciła pełna harmonia i świętość, bo zaraz o 19.15 rozpoczął się koncert organowy w wykonaniu Waldemara Krawca.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group