Środa, 17 sierpnia
Imieniny: Julianny, Jacka
Czytających: 7538
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Promenada Bobru... którego nie widać

Poniedziałek, 8 lipca 2019, 14:22
Aktualizacja: Środa, 10 lipca 2019, 14:05
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Promenada Bobru... którego nie widać
Fot. Przemek Kaczałko
W ubiegłym roku (po kilku latach oczekiwania) władze Jeleniej Góry wykonały ścieżkę wzdłuż rzeki Bóbr, choć warto przypomnieć, że w znacznie skromniejszym wydaniu, niż zakładał projekt z budżetu obywatelskiego. Obecnie trasa jest tak bardzo zarośnięta, że niemal na całej długości od ulicy Wiejskiej do Lwóweckiej nie widać nawet rzeki.

Przypomnijmy, projekt Stowarzyszenia Jeleniogórska Promenada Bobru, który zebrał najwięcej głosów w Jeleniogórskim Budżecie Obywatelskim 2015 - opiewał na kwotę ok. 480 tysięcy złotych i dopiero w 2018 roku władze miasta wybudowały ścieżkę... za 120 tysięcy złotych.

Pierwszy etap promenady, choć w skromniejszej formie, niż zakładano - ucieszył część mieszkańców, ale wygląda obecnie jakby był zapomniany i zarasta. Zapytaliśmy rzecznika Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej o tę kwestię.

Nie otrzymaliśmy zlecenia na koszenie trawy w tym miejscu. Żeby MPGK skosiło, zlecenie musi wydać Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta - odpowiedział Zbigniew Rzońca, rzecznik prasowy spółki miejskiej.

Skierowaliśmy zatem pytanie bezpośrednio do prezydenta miasta, który w odpowiedzi zapewnia, że w tym tygodniu takie zlecenie zostanie wykonane.

Dzisiaj i jutro będą kosić pobocze - stwierdził Jerzy Łużniak, który dodał, że założenie jest takie, aby ten teren kosić raz w roku.

Twoja reakcja na artykuł?

10
20%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
2%
Smuci
15
31%
Złości
23
47%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (39) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group