Piątek, 19 sierpnia
Imieniny: Bolesława, Juliana
Czytających: 6735
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Janowice Wielkie: Projekt edukacyjny za pół miliona

Środa, 7 marca 2018, 11:37
Autor: WAC
Janowice Wielkie: Projekt edukacyjny za pół miliona
Fot. Użyczone
W Szkole Podstawowej w Janowicach Wielkich rozpoczęła się realizacja wartego około 500 tysięcy złotych projektu edukacyjnego „Zapewnienie równego dostępu do wysokiej jakości edukacji podstawowej w Gminie Janowice Wielkie”.

Projekt ruszył w lutym tego roku i potrwa do końca czerwca 2019 roku. Jest realizowany w partnerstwie: Fundacji Obrazy Bez Granic, Fundacji Jawor i Gmina Janowice Wielkie, a dofinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego.

W trakcie trzech semestrów dzieci będą miały możliwość uczestnictwa w szeregu dodatkowych zajęć, prowadzonych przez nauczycieli oraz edukatorów zewnętrznych. Zostały one podzielone w projekcie na trzy bloki: „Akademia Umiejętności”, „Z Eksperymentem na Ty” oraz „Wspieranie Potrzeb Edukacyjnych i Rozwojowych”. Pod tymi nazwami kryją się między innymi: zajęcia wyrównawcze (m.in. z matematyki, języków obcych, przyrody, informatyki), nauka współpracy poprzez realizację projektów edukacyjnych, edukacyjne rajdy terenowe (realizowane w weekendy wycieczki po bliskiej okolicy, połączone z odkrywaniem świata), różnorodne koła zainteresowań - (badawcze, eksperymentalne dziennikarskie, filmowe, ekologiczne, turystyczne, plastyczne itp.), warsztaty przedsiębiorczości, podczas których dzieci spotkają się z przedstawicielami różnych zawodów (np. podróżnikami, cyrkowcami, artystami, ekonomistami) dowiedzą się dlaczego wykonują oni dany zawód oraz wezmą udział w przygotowanych warsztatach, wycieczki do Explora Park w Wałbrzychu, Hydropolis we Wrocławiu, Muzeum Kinematografii w Łodzi, praktyczne warsztaty z przedstawicielami różnych obszarów nauki (np. geologami, botanikami, ekologami, ornitologami itd.), zajęcia dla uczniów ze specjalnymi potrzebami (np. wykazujących duże umiejętności w poszczególnych przedmiotach), zajęcia logopedyczne i socjoterapeutyczne, wsparcie indywidualne dla rodziców.

W ramach projektu wzbogaci się też wyposażenie szkoły. Zostaną dla niej zakupione i doposażone:
pracownia komputerowa, pracownia językowa, pracowania matematyczna i przyrodnicza oraz pomoce dydaktyczne.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group