Poniedziałek, 27 czerwca
Imieniny: Marii, Władysława
Czytających: 7994
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kowary: Projekt edukacyjny w kowarskiej „Trójce”

Niedziela, 27 stycznia 2019, 8:01
Aktualizacja: Poniedziałek, 28 stycznia 2019, 12:15
Autor: WAC
Kowary: Projekt edukacyjny w kowarskiej „Trójce”
Fot. WAC
Szkoła Podstawowa nr 3 im. J. Gielniaka w Kowarach otrzymała za pośrednictwem Fundacji Edukacji Przedszkolnej dofinansowanie na realizację projektu "Wzrost jakości edukacji w SP nr 3 w Kowarach.".

Realizacja projektu, który ruszył 1 stycznia 2019 roku potrwa dwa lata. Jego całkowita wartość to 419 tysięcy złotych, a uzyskane dofinansowanie wynosi 392 tysiące złotych. Środki te zostaną przeznaczone na realizację dodatkowych zajęć edukacyjnych z zakresu języków obcych, matematyczno – przyrodniczych oraz informatycznych.

Zajęcia, prowadzone metodą eksperymentu mają rozwijać kreatywność uczniów i pobudzić w nich umiejętność lepszego zdobywania wiedzy. Poprzez udział w zajęciach i wyjazdach uczniowie kowarskiej „Trójki” mają poznać swoje mocne strony, talenty, predyspozycje. Korzyścią dla pedagogów ma być polepszenie ich warsztatu pracy i nabycie kompetencji do efektywniejszego nauczania.

W ramach projektu w szkole będą się też odbywać zajęcia dydaktyczno – wyrównawcze, warsztaty przedsiębiorczości, rajdy i wycieczki eksploracyjno – badawcze. Wyposażenie SP nr 3 w Kowarach wzbogaci się o wyposażenie sali komputerowej, pracowni geograficznej oraz wykorzystywany w procesie dydaktycznym sprzęt TIK (Technologie Informacyjno-Komunikacyjne).

Twoja reakcja na artykuł?

5
63%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
25%
Złości
1
13%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group