Niedziela, 4 czerwca
Imieniny: Franciszka, Karola
Czytających: 10354
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Projekt Bezpieczni Motocykliści – z ulicy na tor

Czwartek, 11 maja 2017, 16:31
Aktualizacja: 16:35
Autor: MDvR
Jelenia Góra: Projekt Bezpieczni Motocykliści – z ulicy na tor
Fot. użyczone
Sezon motocyklowy 2017 można uznać za otwarty, pomimo wciąż kiepskiej pogody. Widać to wyraźnie po coraz większej liczbie jednośladów na ulicach naszego miasta i regionu oraz kilku zdarzeniach drogowych z udziałem motocyklistów.

Jak jeździć bezpiecznie i odpowiedzialnie motocyklem lub skuterem? Teoretycznie takich umiejętności powinniśmy nauczyć podczas szkolenia kandydatów na kierowców. Jednak niewielka liczba godzin szkoleniowych i małe doświadczenie praktyczne w zakresie technik kierowania motocyklem instruktorów nie sprzyja zdobyciu kompleksowej, wysokiej jakości wiedzy oraz umiejętności poruszania się jednośladem.

Takie umiejętności można nabyć podczas szkoleń doskonalenia techniki jazdy, a także dzięki regularnym wizytom na odpowiednich obiektach, takich jak jak tory wyścigowe. Na takich obiektach nauczymy się panowania nad motocyklem, wyćwiczymy odpowiednie schematy i odruchy zachowań, a wszystko pod okiem doświadczonych instruktorów, bez ryzyka spotkania na swojej drodze zwierząt, ludzi czy drzew. Takich torów w Polsce jest kilka, a najbliższe dwa tory zlokalizowane są w Zielonej Górze i Opolu. Jeden tor w Polsce (Tor Poznań), to obiekt pełnowymiarowy z homologacją Międzynarodowej Federacji Motocyklowej i Samochodowej. Blisko Jeleniej Góry zlokalizowane są także tory zagraniczne: w Czechach Brno i Most, a w Niemczech tor Lausitz i Sachsenring.

Do wspólnej zabawy, zdobywania umiejętności, wiedzy i testowania swoich możliwości, wszystkich początkujących pasjonatów motocykli jak i doświadczonych kierowców, a zwłaszcza młodzież zachęca jeleniogórzanin Kamil Łabieniec - zawodnik Wyścigowego Motocyklowego Pucharu Polski, zdobywca tytułu wicemistrzowskiego wyścigów motocyklowych w sezonie 2015 i czwartego miejsca w klasyfikacji sezonu 2016 Pucharu Polski. Jeśli chciałbyś rozpocząć swoją karierę w wyścigach, albo jedynie trenować w bezpiecznych warunkach na torze, zgłoś się na oficjalny facebookowy fanpage Kamila: Kamel Racing #86, gdzie uzyskacie wszystkie niezbędne informacje jak jeździć bezpiecznie, zadbać o rozwój swoich umiejętności lub rozpocząć swoją przygodę z wyścigami.

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy szkoły chronią przed rówieśniczą przemocą, zapewniając uczniom bezpieczeństwo w tym względzie?

Oddanych
głosów
848
Tak
10%
Nie
84%
Nie wiem
5%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group