Środa, 1 lutego
Imieniny: Ignacego, Seweryna
Czytających: 4125
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Progresywny pop Kulki na Bankowej

Środa, 16 września 2009, 9:05
Aktualizacja: 16:14
Autor: Ania
JELENIA GÓRA: Progresywny pop Kulki na Bankowej
Fot. Organizator
W nadchodzący piątek w sali widowiskowej Jeleniogórskiego Centrum Kultury przy ulicy Bankowej o godzinie 19.00 wystąpi Gaba Kulka. Będzie to koncert promujący nową płytę zatytułowaną „Hat, Rabbit”.

Utwory Gaby Kulki to oryginalne połączenie jazzu, rocka i popu. W ich wykonaniu odnajdziemy także elementy teatralno–kabaretowe. Artystka pytana, jak nazwać wykonywaną przez siebie muzykę, określa ją jako „progresywny pop”.

– Jeśli ktoś narzeka na poziom polskiej sceny muzycznej, to najwyraźniej nie słyszał Gaby Kulki - powiedział Czesław Mozil, popularny Czesław Śpiewa.
Pierwszy album artystki pod tytułem „Between Miss Scylla and a Hard Place” został wydany w 2003 roku. Wokalista nagrała go w swoim mieszkaniu w Warszawie. – Wykonała wszystkie partie wokalne i instrumentalne. Album wypaliła na płytach CD-R, opatrzonych czarno-białą naklejką z magicznym numerem 22 i równie czarno-białą okładką.

W 2006 roku Gaba Kulka nagrała płytę „Out”. Została ona już profesjonalnie wytłoczona i wydana. Był to dla artystki ogromny wydatek, ale szybko okazało się, że niezwykle opłacalny. Zyskała ona bowiem uznanie mediów i nowych fanów. Nominowano ją także do nagrody im. Mateusza Święcickiego, którą przyznaje radiowa Trójka. Album „Out” oficjalnie wydano w 2007 roku.

Kulka komponuje i wykonuje muzykę do wielu przedsięwzięć kulturalnych m. in. spektaklu „Rafalala Show – Zabawy Nocą”, którego premiera odbyła się w Teatrze Polonia w Warszawie. Współtworzy formację Baaba Kulka. Występuje także z orkiestrą symfoniczną, gościnnie pojawia się na koncertach zespołu Mitch & Mitch, pisze teksty i śpiewa z Reni Jusis.

Gaba Kulka gra jednak głównie na żywo. Akompaniuje jej grupa Raalya. Płyta „Hat, Rabbit została wydana 4 maja 2009 roku. W jej nagraniu współuczestniczył Leszek Kamiński, a współprodukował ją Marcin Borys.
Bilety na koncert kosztują 30 złotych. Można je nabyć w sekretariatach JCK przy ulicy 1 Maja 60 oraz ul. Bankowej 28/30.

Dla naszych internautów mamy dwa podwójne zaproszenia. Dostaną je chętni, którzy pierwsi zjawią się w naszej redakcji przy ulicy Skłodowskiej-Curie 13/2, 17 września, w czwartek, dokładnie o godzinie 15.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group