Poniedziałek, 20 marca
Imieniny: Aleksandry, Klaudii
Czytających: 9908
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Program „ALFA” w szkołach

Piątek, 25 listopada 2016, 8:26
Autor: 112
Region: Program „ALFA” w szkołach
Fot. Archiwum Policji
Jeleniogórscy policjanci w Szkole Podstawowej nr 5 w Jeleniej Górze oraz w Szkole Podstawowej nr 1 w Szklarskiej Porębie przeprowadzili dla uczniów spotkania w ramach wojewódzkiego programu edukacyjnego pn. „ALFA”.

Program jest ukierunkowany na podnoszenie świadomości i kształtowanie pożądanych postaw i zachowań w sytuacji zagrożeń o charakterze terrorystycznym.

Zajęcia dla uczniów klas I-VI w jeleniogórskiej szkole przeprowadziła st. sierż. Beata Sosulska – Baran z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze wraz ze strażnikiem miejskim Grzegorzem Rybarczykiem , a dla uczniów klas IV-VI zajęcia w szkole w Szklarskiej Porębie przygotowała mł. asp. Monika Poddębniak z Wydziału ds. Nieletnich i Patologii KMP w Jeleniej Górze. Łączenie udział w spotkaniach wzięło około 220 osób.

- Uczniowie bardzo aktywnie uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez Policję. Jak się okazało, wykazywali się dużą wiedzą w zakresie omawianych zagadnień. Prowadzący zajęcia, przy wykorzystaniu opracowanych dla tego programu materiałów dydaktycznych, poruszali zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa, w tym m.in. właściwych zachowań w sytuacji zagrożenia – informuje podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik KMP w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group