Sobota, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 7604
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Profesor Krasnodębski wspiera kandydata PiS

Poniedziałek, 10 września 2018, 8:31
Aktualizacja: Wtorek, 11 września 2018, 7:57
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Profesor Krasnodębski wspiera kandydata PiS
Fot. Przemek Kaczałko
W sali widowiskowej Jeleniogórskiego Centrum Kultury odbyło się spotkanie z profesorem Zdzisławem Krasnodębskim, który w tym roku zastąpił Ryszarda Czarneckiego na stanowisku wiceprzewodniczącego Parlamentu Europejskiego. Gość Krzysztofa Mroza wspiera senatora w wyścigu o prezydenturę w Jeleniej Górze.
- Mój kolega Krzysztof Mróz jest najlepszym kandydatem na prezydenta Jeleniej Góry i przyjechałem, żeby go wesprzeć. Jest solidnym, doskonałym ekonomistą, sprawdził się jako senator i jest stąd, więc zna dogłębnie problemy miasta - powiedział na wstępie prof. Krasnodębski, który podkreślił, że Europa jest złożona z małych ojczyzn i wszędzie są lokalne problemy do rozwiązania.

Gość przybyły na zaproszenie senatora z Jeleniej Góry liczy, że po wyborach do Parlamentu Europejskiego zmieni się układ sił w Europie.

- Nawet jeśli zdobędziemy więcej mandatów niż obecnie, to musimy budować szerszą koalicję. Musimy szukać sojuszników, którzy mają podobną wizję jak my, czyli chcieliby Europy socjalnej i chrześcijańskiej, a jednocześnie umożliwiającej suwerenność krajów członkowskich i rozwój gospodarczy - powiedział Z. Krasnodębski.

Senator zaznaczył, że wraz z rozpoczęciem kampanii wyborczej we Wrocławiu, gdzie odbyła się regionalna konwencja PiS z udziałem premiera Morawieckiego i prezesa Kaczyńskiego - w Jeleniej Górze również rozpoczyna się bój o miasto, a na początek zaprosił wiceprzewodniczącego Parlamentu Europejskiego.

- Chcemy pokazać wymiar europejski - blisko mamy Czechy i Niemcy, funkcjonuje Euroregion Nysa. Chciałbym, aby problematyka europejska dotyczyła pozyskiwaniu środków, wymianie kulturalnej, a nie wyjazdu Polaków do pracy w Niemczech czy Czechach - dodał Krzysztof Mróz.

Twoja reakcja na artykuł?

32
47%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
16
24%
Złości
20
29%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (52)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group