Czwartek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 8315
Zalogowanych: 19
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Producenci marihuany zostali "namierzeni"

Czwartek, 23 lipca 2020, 10:01
Aktualizacja: Sobota, 25 lipca 2020, 5:28
Autor: WAC
Region: Producenci marihuany zostali "namierzeni"
Fot. KAS
Ogromną plantacje konopi na posesji w powiecie lwóweckim zlikwidowali funkcjonariusze z Centralnego Biura Śledczego Policji i Krajowej Administracji Skarbowej.

Akcja była częścią śledztwa dotyczącego zorganizowanej grupy przestępczej, której członkowie są podejrzani o przestępstwa narkotykowe. Czynności prowadzą policjanci z zarządu we Wrocławiu Centralnego Biura Śledczego Policji pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Lwówku Śląskim.

Nielegalna uprawa znajdowała się na terenie prywatnej posesji w powiecie lwóweckim. W pomieszczeniach gospodarczych budynku funkcjonariusze odkryli 378 krzaków konopi indyjskich w końcowej fazie wzrostu. Rośliny osiągnęły blisko 2 metry wysokości. Na strychu budynku usytuowana była suszarnia. Podczas przeszukania kolejnych pomieszczeń zabezpieczono gotową marihuanę, wagi elektroniczne, urządzenia tzw. młynki do rozdrabniania marihuany, odręczne zapiski z rozliczeń finansowych, telefony komórkowe, a także książkę stanowiącą instrukcję uprawy roślin.

Do sprawy zatrzymano 39-letniego Bartosza W., któremu w Prokuraturze Rejonowej w Lwówku Śląskim przedstawiono zarzuty dotyczące uprawy konopi i wytwarzania środków odurzających.

Tego typu przestępstwa zagrożone są karą pozbawienia wolności do 8 lat.

Twoja reakcja na artykuł?

5
21%
Cieszy
5
21%
Hahaha
1
4%
Nudzi
5
21%
Smuci
0
0%
Złości
8
33%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (23)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group