Wtorek, 28 czerwca
Imieniny: Ireneusza, Leona
Czytających: 7231
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Procesja z publicznym świadectwem małżeńskim

Czwartek, 12 czerwca 2014, 7:51
Aktualizacja: Piątek, 13 czerwca 2014, 6:18
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Procesja z publicznym świadectwem małżeńskim
Fot. Przemo
Publiczne świadectwo małżeńskie, procesja i chwile jedności w wierze przeżyli wczoraj (11.06.) wierni, którzy uczestniczyli w obchodach I Kongresu Eucharystycznego Diecezji Legnickiej na terenie Jeleniej Góry.

I Kongres Eucharystyczny Diecezji Legnickiej rozpoczął się w niedzielę (8. czerwca) i potrwa do 19. czerwca br. Jelenia Góra nie bez powodu została wybrana jako jedno z miejsc „stacyjnych” tych obchodów:

- Region jeleniogórski jest jednym z najprężniejszych regionów budujących wspólnoty i działających na ich rzecz – mówił podczas konferencji prasowej ks. Bogusław Wolański z Kurii Legnickiej. – Stąd wybór Bazyliki Mniejszej i Jeleniej Góry jako jednego z miejsc, gdzie odbywał się będzie kongres – dodał.
We wtorek odbył się koncert w wykonaniu Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Stanisława Moniuszki w Jeleniej Górze, gdzie odczytano fragmenty jednego z najważniejszych dokumentów Kościoła dotyczącego małżeństwa i rodziny, powstałego w okresie Synodu 1981 r. - „Familiaris consortio” Jana Pawła II.

Kulminacją obchodów Kongresu w Jeleniej Górze była środa (11. czerwca). Rozpoczęła je modlitwa uwielbienia, następnie odbyła się konferencja poświęcona rodzinie, a następnie uroczysta eucharystia, po której z Bazyliki wyruszyła procesja eucharystyczna. Już Bazylice pierwsza z rodzin opowiedziała o tragedii jaką zgotował jej los, o utracie dziecka i modlitwie, która pomogła im się podnieść. Obecnie rodzina z Karpacza ma siódemkę dzieci i jak mówią, nie byłoby to możliwe bez bożej łaski.

Następnie procesja ruszyła ulicą Konopnickiej przez Szkolną - tu druga z rodzin również opowiedziała o swoich "rozmowach" z Bogiem. Dalej, ulicami Bankową i Długą wierni przemaszerowali, by dotrzeć do celu jakim było nabożeństwo na Placu Ratuszowym, gdzie dokonał się akt zawierzenia rodzin Chrystusowi. Trzecia z rodzin opowiedziała o problemach z alkoholem w rodzinie i modlitwie, która pomogła im wyjść z kryzysu i odtworzyć więź rodzinną.

Na zakończenie proboszcz Bazyliki Mniejszej, ks. dziekan Bogdan Żygadło dziękował wszystkim obecnym i tym, którzy przyczynili się do realizacji obchodów w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (30) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group