Piątek, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 4291
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Procesja na Zabobrzu

Czwartek, 11 czerwca 2020, 14:52
Aktualizacja: Sobota, 13 czerwca 2020, 12:36
Autor: WAC
Jelenia Góra: Procesja na Zabobrzu
Fot. WAC
Dziś (11.06) jedno z najważniejszych świąt Kościoła Katolickiego, czyli uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, popularnie zwana Bożym Ciałem. W tym roku obchody z racji pandemii koronawirusa przebiegają nieco inaczej. Ograniczenia dotyczą głównie tradycyjnych procesji, odbywających się na ulicach.

W większości parafii, w tym jeleniogórskich, procesje wprawdzie się odbyły ale były krótsze i ich trasa biegła w otoczeniu świątyń. Było to zgodne z prośbą Biskupa Legnickiego, który zalecał rezygnację z procesji międzyparafialnych czy miejskich. Zachęcał też, aby procesje odbywały się w pobliżu kościoła lub w jego otoczeniu. Nie było konieczne organizowanie czterech ołtarzy. Biskup zalecał jednak, by w tym dniu umożliwić wiernym adorację Najświętszego Sakramentu.

Jedną z nielicznych parafii, która zdecydowała się, aby procesja odbyła się ulicami miasta - w tym przypadku Zabobrza - była parafia pw. św. Wojciecha w Jeleniej Górze. Przed rozpoczęciem procesji proboszcz apelował, aby wierni w niej uczestniczący mieli maseczki, a ci którzy ich nie mieli powinni podążać z boku pochodu, zachowując dwumetrowy odstęp od innych osób. Wierni przeszli ulicami: Moniuszki, Kolberga i Karłowicza. Nad ich bezpieczeństwem czuwała policja oraz strażacy z OSP Wiejska.

Twoja reakcja na artykuł?

34
44%
Cieszy
5
6%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
1%
Smuci
4
5%
Złości
33
43%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (77)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
1343
Tak
26%
Nie
66%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group