Wtorek, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 12208
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Próbują wyłudzać pieniądze od przedsiębiorców

Sobota, 27 sierpnia 2011, 8:26
Aktualizacja: 8:27
Autor: Angela
W ostatnim czasie przedsiębiorcy z Jeleniej Góry i regionu otrzymują pisma z firmy z Warszawy, w których nakazuje się im wpłatę 115 zł za wpis do Krajowego Rejestru Pracowników i Pracodawców. Urzędy informują, że jest to próba oszustwa i apelują by przedsiębiorcy nie wysyłali żadnych pieniędzy na podane konto. Okazuje się, że oszuści działają na terenie całego kraju.

Takie pismo wraz z załączonym, wypełnionym przekazem zapłaty w ostatnich dniach otrzymał m.in. pan Krzysztof z Jeleniej Góry. Przedsiębiorca założył swoją firmę w lipcu br. i kiedy list dotarł do siedziby jego firmy był bardzo nim zaskoczony. Przy zakładaniu firmy, pracownik wydziału ewidencji działalności gospodarczej urzędu miasta zapewniał go bowiem, że za zakładanie firmy nie jest pobierana żadna opłata.

- Pismo miało jednak wyraźnie charakter urzędowy. Byłem skłonny zapłacić te pieniądze, jednak na wszelki wypadek postanowiłem się jeszcze upewnić się czy to nie jest jakieś oszustwo. Miałem szczęście. Zadzwoniłem do urzędu miasta i po tym co usłyszałem, zaniemówiłem. Okazało się, że jest to próba wyłudzenia pieniędzy. W głowie się nie mieści, do czego skłonni są oszuści – mówi pan Krzysztof.

Urzędy w całej Polsce zamieściły ostrzeżenie dla przedsiębiorców, w których informują, że „jest to próba uzyskania od przedsiębiorców nienależnych wymienionej firmie pieniędzy. Za wpis do Krajowego Rejestru Pracodawców i Pracowników nie pobiera się żadnych opłat.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (20)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
806
Jest nowy
6%
1-5 lat
15%
5-10 lat
18%
10-20 lat
42%
pow. 20 lat
19%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
Nie mówią po polsku
 
112
Oddali hołd zmarłym
 
112
Interwencja pod galerią
 
Edukacja
Tak przywitali mistrzynię!
 
Aktualności
Porzucili samochody na drodze!
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group