Niedziela, 28 czerwca
36°C Jelenia Góra
reklamy

Próbowali wwieźć odpady

Audio

Czytaj na głos

Autor: WAC 1 min czytania

Kolejną próbę wwozu nielegalnych odpadów do Polski udaremnili dolnośląscy funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej. Tym razem zatrzymali transport 24 ton zużytej, przemysłowej taśmy gumowej.

reklamy

Zgorzeleccy funkcjonariusze KAS kontrolując ciężarówkę na autostradzie A4 zapobiegli nielegalnemu przywozowi do Polski ponad 24 ton zużytej przemysłowej taśmy gumowej. Transport jechał z Niemiec. Wskazany w dokumentach polski odbiorca towaru nie posiadał wymaganego zezwolenia na przetwarzanie odpadów i nie był w stanie dokonać ich odzysku lub unieszkodliwienia w sposób zgodny z przepisami wspólnotowymi. W tej sytuacji Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska uznał przewóz za nielegalny.

Naczepę wraz z towarem zajęto do postępowania karnego. Kierowcę ukarano mandatem karnym w wysokości 200 zł, przewoźnikowi w postępowaniu administracyjnym grozi kara łączna w wysokości 13 tys. zł, a odbiorcy w postępowaniu karnym kara nawet do 500 tys. zł.

reklamy

Ogłoszenia

Zobacz więcej ogłoszeń Więcej
Praca na dachu Firma o ugruntowanej pozycji na rynku zatrudni dekarza z doświadczeniem. Praca na stałe, gwarancja zatrudnienia przez cały rok. Umowa o pracę. Tylko … Zatrudnię samodzielna kucharkę , praca na stałe Zatrudnię od zaraz panią do pracy w kuchni . Wymagane doświadczenie w gotowaniu zbiorowym Bardzo dobre warunki finansowe , wypłata raz w tygodniu … Księgowa / Księgowy Spółka ENERGOBEST z siedzibą w Jeleniej Górze zatrudni na stanowisko: Księgowa / Księgowy z doświadczeniem oraz znajomością programu Comarch Optima.…
reklamy

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

reklamy
TikTokowa Jelonka