Niedziela, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 12880
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Próbny egzamin gimnazjalny w toku

Czwartek, 8 grudnia 2011, 13:16
Aktualizacja: 13:18
Autor: Petr/Jakub Thauer
JELENIA  GÓRA: Próbny egzamin gimnazjalny w toku
Fot. Jakub Thauer
W całej Polsce uczniowie trzecich klas gimnazjów borykają się z pierwszym ważnym testem w swoim życiu. Wczoraj 7 grudnia rozwiązywali arkusze z historii, wiedzy o społeczeństwie i języka polskiego. Dziś zadania z matematyki i przedmiotów przyrodniczych.

Tegoroczni trzecioklasiści gimnazjów to pierwszy rocznik, który uczy się wg nowej podstawy programowej. Stąd, wyniki próbnego egzaminu gimnazjalnego będą też testem dla twórców reformy oraz okazją do refleksji, czy wprowadzenie zmian było posunięciem słusznym. Należy podkreślić, że udział w „małej maturze próbnej” był dobrowolny – w całym kraju na jego zdawanie zdecydowało się ponad 80 proc. gimnazjalistów.

– Choć jest to tylko egzamin próbny towarzyszy mu ogromny stres. Zdajemy „małą maturę” a czujemy się jak przed tą właściwą. Przynajmniej tak myślę. Dodatkowo nerwów przysparza ta nowa formuła. Jestem naprawdę ciekawa jakie osiągniemy wyniki – mówiła nam dziś Paulina Kraś, uczennica Gimnazjum nr 3 w Jeleniej Górze.

Jutro trzecioklasistów czeka test z języka obcego. – Język polski poszedł mi raczej dobrze. Nie było łatwo, ale jakoś tam poszło. Ogólnie formułę egzaminu uznaję za przystępną choć wcale nie podchodzę do niego na luzie. Cóż, jeszcze tylko jutro, a potem wnioski czego powinienem się jeszcze douczyć – podsumowuje Michał Kanabrocki, inny zdający z „Trójki”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
555
Jest nowy
7%
1-5 lat
13%
5-10 lat
18%
10-20 lat
42%
pow. 20 lat
20%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
Z Niemiec przez Jelenią Górę do IPN
 
Kultura
Rozbójnik w Cieplicach
 
112
Uratowali mu życie
 
112
Policja złapała bandziora (foto, wideo)
 
112
Zginął na drodze
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group