Sobota, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 6035
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Próbna matura i bezduszna biurokracja

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 24 lutego 2010, 8:30
Aktualizacja: 8:30
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Dymisję dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej sugeruje poseł Marcin Zawiła. Powód: zdaniem parlamentarzysty skostniała biurokracja, która utrudnia życie maturzystom.

Chodzi o brak możliwości wglądu na miejscu w prace z próbnego egzaminu maturalnego z matematyki, który uczniowie pisali jesienią. Do posła Zawiły dotarło sporo skarg maturzystów, którzy chcieli zanalizować prace, ale nie mogli tego zrobić, bo Centralna Komisja Egzaminacyjna nie udostępnia ich młodzieży spoza miejsc, które są siedzibą okręgowych komisji. – Mieszkańcy Jeleniej Góry i okolic maturę mogą zobaczyć, owszem, ale tylko we Wrocławiu – mówi Marcin Zawiła.

- Przy obecnych możliwościach nie widzę przeszkód, aby prace zeskanować i pozostawić do wglądu, na przykład, na odpowiednich stronach internetowych, do których dostęp mieliby zainteresowani. Sieć jest obecnie w każdej szkole. Żaden to problem – wyjaśnia parlamentarzysta. W nadziei na rozwiązanie kłopotu wysłał pismo do prof. dr hab. Krzysztofa Konarzewskiego, dyrektora CKE. Otrzymał lakoniczną odpowiedź, że to, co sugeruje, jest niemożliwe, ponieważ wyklucza to takie, a takie rozporządzenie ministra edukacji narodowej.

– To przykład bezdusznej biurokracji w procesie wychowawczym, który na pewno młodzieży nie służy – powiedział rozeźlony Marcin Zawiła i wysłał obszerne pismo do minister Katarzyny Hall, której sugeruje wyciągnięcie konsekwencji personalnych. – Proszę o rozważenie, czy odpowiedni ludzie piastują stanowiska w CKE – napisał poseł.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~ 24-02-2010 9:57
Mysle ze Marcinek nie zostawi tej sprawy na boku, ciekawa jestem czy te d...lne przepisy,ustawy byly zatwierdzone jeszcze przez min. Giertycha
~ktośka 24-02-2010 14:08
Co Wy macie do pana Giertycha?! Jeszcze za jego czasów było najlepiej. Na szczęście ja już po maturze... (Zdawałam w 09', żeby nie było, że zaliczyłam dzięki Giertychowi ;p)
~Malleus 24-02-2010 17:31
Bardzo interesująca lampa! Może inne ujęcie?
~emeryt-nauczyciel 24-02-2010 22:39
do ktośka;a kiedy ten super minister odda pieniądze za mundurki na które ludzie zapożyczyli sie np.w Providencie?????,matury z pałami zdawaliście to dlatego było super?????
~Jano 25-02-2010 14:57
p.Zawiła zawsze się budzi jak nadchodzą jakieś wybory , wtedy to p.Zawiła jest bardziej niż aktywny , no ale cóż tak to w życiu jest
~Ania 2-03-2010 13:02
Wydaje mi się że P. Zawiła jako jeden z nielicznyh robi coś dla tego miast i to nie ze względu na wybory a ze wzgledu na to że kocha to miasto!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group