Piątek, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 9371
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Próbna matura i bezduszna biurokracja

Środa, 24 lutego 2010, 8:30
Aktualizacja: 8:30
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Próbna matura i bezduszna biurokracja
Fot. TEJO
Dymisję dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej sugeruje poseł Marcin Zawiła. Powód: zdaniem parlamentarzysty skostniała biurokracja, która utrudnia życie maturzystom.

Chodzi o brak możliwości wglądu na miejscu w prace z próbnego egzaminu maturalnego z matematyki, który uczniowie pisali jesienią. Do posła Zawiły dotarło sporo skarg maturzystów, którzy chcieli zanalizować prace, ale nie mogli tego zrobić, bo Centralna Komisja Egzaminacyjna nie udostępnia ich młodzieży spoza miejsc, które są siedzibą okręgowych komisji. – Mieszkańcy Jeleniej Góry i okolic maturę mogą zobaczyć, owszem, ale tylko we Wrocławiu – mówi Marcin Zawiła.

- Przy obecnych możliwościach nie widzę przeszkód, aby prace zeskanować i pozostawić do wglądu, na przykład, na odpowiednich stronach internetowych, do których dostęp mieliby zainteresowani. Sieć jest obecnie w każdej szkole. Żaden to problem – wyjaśnia parlamentarzysta. W nadziei na rozwiązanie kłopotu wysłał pismo do prof. dr hab. Krzysztofa Konarzewskiego, dyrektora CKE. Otrzymał lakoniczną odpowiedź, że to, co sugeruje, jest niemożliwe, ponieważ wyklucza to takie, a takie rozporządzenie ministra edukacji narodowej.

– To przykład bezdusznej biurokracji w procesie wychowawczym, który na pewno młodzieży nie służy – powiedział rozeźlony Marcin Zawiła i wysłał obszerne pismo do minister Katarzyny Hall, której sugeruje wyciągnięcie konsekwencji personalnych. – Proszę o rozważenie, czy odpowiedni ludzie piastują stanowiska w CKE – napisał poseł.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group