Środa, 18 maja
Imieniny: Aleksandry, Feliksa
Czytających: 6177
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szklarska Poręba: Problemy z wodą pod Szrenicą

Czwartek, 12 września 2019, 11:50
Aktualizacja: Piątek, 13 września 2019, 9:40
Autor: WAC
Od wczoraj (11.09) w części Szklarskiej Poręby woda z kranów nie nadaje się do bezpośredniego spożycia.

Jak poinformował Państwowy Inspektor Sanitarny w Jeleniej Górze, w Szklarskiej Porębie w strefie zaopatrzenia w wodę ulic: Armii Krajowej, Górna, Kolejowa od numeru 17, Ludowa, Podsudecka, Sanatoryjna, Spokojna, Wiejska od nr 6, Zielona, Osiedle Klimczoka, Osiedle Podgórze oraz ulica Chałubińskiego w Piechowicach - woda tymczasowo nie nadaje się do bezpośredniego spożycia.
Badanie próbek wody wykazało bowiem podwyższenie parametrów mikrobiologicznych. Na podstawie wyników stwierdzono, że woda z wymienionej strefy tymczasowo nie nadaje się do spożycia.

Woda z kranu tylko po przegotowaniu może być wykorzystywana do picia, przygotowania zimnych napojów, mycia owoców i warzyw, wytwarzania lodu, mycia naczyń kuchennych i sztućców. Wodę należy doprowadzić do wrzenia i gotować przez 4 minuty. W razie potrzeby pozostawić do ochłodzenia bez dodawania lodu. Woda z kranu nadaje się do mycia oraz kąpieli w wannie i pod natryskiem. Należy jednak uważać, aby nie dostała się do jamy ustnej.

Służby sanitarne powiadomiły o zaistniałej sytuacji Karkonoski System Wodociągów i Kanalizacji, Urząd Miasta w Szklarskiej Porębie oraz Urząd Miasta w Piechowicach.

Twoja reakcja na artykuł?

1
7%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
13
93%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group