Poniedziałek, 22 czerwca
20°C Jelenia Góra
reklamy

Problemy z wodą pod Szrenicą

Audio

Czytaj na głos

Autor: WAC 1 min czytania

Od wczoraj (11.09) w części Szklarskiej Poręby woda z kranów nie nadaje się do bezpośredniego spożycia.

reklamy
reklamy

Jak poinformował Państwowy Inspektor Sanitarny w Jeleniej Górze, w Szklarskiej Porębie w strefie zaopatrzenia w wodę ulic: Armii Krajowej, Górna, Kolejowa od numeru 17, Ludowa, Podsudecka, Sanatoryjna, Spokojna, Wiejska od nr 6, Zielona, Osiedle Klimczoka, Osiedle Podgórze oraz ulica Chałubińskiego w Piechowicach - woda tymczasowo nie nadaje się do bezpośredniego spożycia.
Badanie próbek wody wykazało bowiem podwyższenie parametrów mikrobiologicznych. Na podstawie wyników stwierdzono, że woda z wymienionej strefy tymczasowo nie nadaje się do spożycia.

Woda z kranu tylko po przegotowaniu może być wykorzystywana do picia, przygotowania zimnych napojów, mycia owoców i warzyw, wytwarzania lodu, mycia naczyń kuchennych i sztućców. Wodę należy doprowadzić do wrzenia i gotować przez 4 minuty. W razie potrzeby pozostawić do ochłodzenia bez dodawania lodu. Woda z kranu nadaje się do mycia oraz kąpieli w wannie i pod natryskiem. Należy jednak uważać, aby nie dostała się do jamy ustnej.

Służby sanitarne powiadomiły o zaistniałej sytuacji Karkonoski System Wodociągów i Kanalizacji, Urząd Miasta w Szklarskiej Porębie oraz Urząd Miasta w Piechowicach.

reklamy

Ogłoszenia

Zobacz więcej ogłoszeń Więcej
Praca dla asystentki stomatologicznej PRACA DLA ASYSTENTKI STOMATOLOGICZNEJ Zakres obowiązków: • asystowanie lekarzowi stomatologowi podczas zabiegów (praca na cztery ręce) …

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

reklamy
TikTokowa Jelonka