Sobota, 16 stycznia
Imieniny: Waldemara, Włodzimierza
Czytających: 6668
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Problem ze znakami i skrzyżowanie z wagą

Poniedziałek, 3 października 2011, 8:20
Aktualizacja: 17:49
Autor: Agrafka
JELENIA GÓRA: Problem ze znakami i skrzyżowanie z wagą
Fot. Agrafka
Usunięto znaki nakazu skrętu w prawo i w lewo z ulicy Konstytucji 3 Maja, które znajdowały się na wysokości krzyża milenijnego, jednak wkrótce mają wrócić na swoje miejsce. Dodatkowo przy okazji instalacji wagi dla ciężarówek w tym miejscu, przecięcie dróg ma być traktowane jako skrzyżowanie.

Na ulicy Konstytucji 3 Maja (w kierunku z Maciejowej na Zabobrze, tuż przy wyjeździe ze ścieżki rowerowej i pól, do niedawna znajdował się znak drogowy nakazujący skręt w prawo, a przy wyjeździe z ulicy Wiejskiej – znak nakazujący skręt w lewo. Samochody mają zakaz ruchu w obu kierunkach przy tym wyjeździe, więc nakaz skrętu w prawo przeznaczony był głównie dla maszyn rolniczych wyjeżdżających z pola lub pojazdów służb komunalnych.

W tym właśnie miejscu znajduje się przejazd, który umożliwia wjechanie na przeciwległy pas ruchu i zawrócenie, jednak ten manewr był zakazany. Możliwe, że znak został zdjęty, ponieważ skrót na drugi pas ruchu kusił tym bardziej, że jadąc według przepisów w prawo, czyli w stronę Zabobrza, zawrócić można było dopiero na światłach przy stacji Shell.

– Wcześniej przejazd ten nie był traktowany, jako typowe skrzyżowanie. Utworzono przejazdy rolnicze od ul. Wiejskiej przez drogę główną, lecz nie były oznakowane jako skrzyżowanie. Znaki z nakazami kierunków jazdy powinny tam pozostać i na pewno wrócą na swoje miejsce. Prawdopodobnie zostały usunięte przy budowie trasy rowerowej – powiedział Jerzy Bigus, zastępca dyrektora MZDiM w Jeleniej Górze..

– Niedługo w pobliżu tego skrzyżowania zacznie funkcjonować waga dla ciężarówek i wtedy miejsce to będzie musiało zostać oznakowane jako skrzyżowanie. Przetarg na wagę ma być wkrótce rozstrzygnięty, wg planów waga będzie zamontowana do końca listopada – dodał J. Bigus. Kontrolowana będzie masa ciężarówek wjeżdżających do miasta. Kierowcy tych, które ważą za dużo, będą musieli zapłacić karę. Obsługą wag zajmie się Inspekcja Transportu Drogowego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (22) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group