Niedziela, 4 czerwca
Imieniny: Franciszka, Karola
Czytających: 10150
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Problem z martwym kotem

Sobota, 1 stycznia 2022, 8:00
Autor: WAC
Jelenia Góra: Problem z martwym kotem
Fot. Czytelnik
Z problemem, co zrobić ze znalezionym martwym kotem zmierzył się pan Jacek z Jeleniej Góry.

Kilka dni temu nasz Czytelnik podczas spaceru nad zbiornikiem wodnym w okolicach Staniszowa natknął się na porzucone szczątki kota. Chcąc, aby odpowiednie służby usunęły martwe zwierzę zadzwonił do jeleniogórskiej straży miejskiej. Tam usłyszał, że skoro miejsce znalezienia zwierzęcia znajduje się poza granicami miasta to powinien skontaktować się z numerem alarmowym 112. Gdy tam zadzwonił, to od operatora usłyszał, że właściwy do zajęcia się problemem jest Urząd Gminy w Podgórzynie. Szkopuł w tym, że sytuacja miała miejsce po godzinie 15.00, kiedy to magistrat już nie pracuje. W tej sytuacji nasz Czytelnik odpuścił i zrezygnował z dalszego drążenia tematu.

Jak dowiedzieliśmy się w Schronisku dla Małych Zwierząt w Jeleniej Górze, w przypadku znalezienia szczątków bezdomnego zwierzęcia na terenie miasta należy powiadomić o tym straż miejską lub też Wydział Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta. Instytucje te następnie zwracają się do schroniska, a to zajmie się odebraniem szczątków zwierzęcia.

Jeśli do znalezienia martwego zwierzęcia dojdzie w którejś z okolicznych gmin należy zgłosić to do tamtejszego Urzędu Gminy. Poszczególne samorządy mają podpisane umowy z lekarzami weterynarii, którzy podejmują interwencję. Jeśli zdarzenie będzie miało miejsce po godzinach pracy urzędu lub w dni wolne od pracy można skontaktować się z wydziałem zarządzania kryzysowego danego magistratu, którego pracownicy pełnią całodobowe dyżury.

Twoja reakcja na artykuł?

3
4%
Cieszy
25
36%
Hahaha
3
4%
Nudzi
13
19%
Smuci
17
25%
Złości
8
12%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (39)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy szkoły chronią przed rówieśniczą przemocą, zapewniając uczniom bezpieczeństwo w tym względzie?

Oddanych
głosów
851
Tak
10%
Nie
84%
Nie wiem
6%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group