Wtorek, 5 lipca
Imieniny: Antoniego, Karoliny, Marii
Czytających: 7180
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Problem z JPK? Oni Ci pomogą!

Czwartek, 15 lutego 2018, 7:47
Aktualizacja: Piątek, 16 lutego 2018, 6:50
Autor: Paweł Guszała
Jelenia Góra: Problem z JPK? Oni Ci pomogą!
Fot. Paweł Guszała
Od 1 stycznia 2018 roku wszyscy czynni podatnicy VAT są zobowiązani do składania deklaracji wyłącznie drogą elektroniczną, prowadzenia ewidencji VAT w formie cyfrowej oraz przesyłania Jednolitych Plików Kontrolnych. Jak się okazuje, wiele osób ma z tym problemy. Pomóc chcą pracownicy jeleniogórskiego fiskusa.

Co to jest jednolity plik kontrolny? Kiedy przesyłać dane o zakupie i sprzedaży VAT? W jaki sposób należy to zrobić? Od początku roku mnożą się pytania podatników, dlatego w urzędach skarbowych podjęto akcję informacyjną w celu wyjaśnienia wszelkich niejasności związanych z JPK.

- Począwszy od stycznia pierwszy plik kontrolny będzie składany przez mikroprzedsiębiorców. Termin upływa 26 lutego. W celu pomocy podatnikom w realizacji tego obowiązku, w urzędzie skarbowym organizowane są specjalne dyżury, na których nasi pracownicy będą udzielać niezbędnych informacji w zakresie JPK. Dyżury odbywać się do 23 lutego w godzinach pracy urzędu – mówi Agata Nurkiewicz-Turno z Urzędu Skarbowego w Jeleniej Górze.

Ponadto dyżury będą także w soboty - 17 i 24 lutego, w godzinach od 9:00 do 13:00. W urzędzie skarbowym przy ulicy Thebesiusa 1 na sali obsługi stworzone zostało do tego typu spraw specjalne stanowisko (stanowisko nr 2).

Docelowo JPK, czyli Jednolite Pliki Kontrolne mają ułatwić przeprowadzanie kontroli organom skarbowym, przyśpieszyć przekazywanie danych przez przedsiębiorców oraz uszczelnić system podatkowy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group