Sobota, 13 sierpnia
Imieniny: Diany, Heleny
Czytających: 6304
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Problem w książnicy z nadgorliwości ochrony

Czwartek, 9 lutego 2017, 7:45
Aktualizacja: Piątek, 10 lutego 2017, 7:28
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Problem w książnicy z nadgorliwości ochrony
Fot. Archiwum Jelonki.com
Mieszkaniec Jeleniej Góry w minionym tygodniu przy okazji spaceru z dzieckiem udał się do Książnicy Karkonoskiej przy ul. Bankowej w Jeleniej Górze, ale niespodziewanie napotkał na problem, bowiem ochroniarz przekonywał, że na terenie biblioteki nie można poruszać się z wózkiem.

Czy w bibliotece dostosowanej dla potrzeb osób niepełnosprawnych obowiązuje absurdalny regulamin?

- Powiedzieli mi, że wózek należy pozostawić na dole, gdyż na piętro nie wnosi się bagaży wielkogabarytowych i....wózków dziecięcych – poinformował nas oburzony jeleniogórzanin, który przyznał, że był w szoku jak to usłyszał. - Gdy zacząłem pytać, co mam zrobić ze śpiącym dzieckiem, to po 10 minutach stwierdzili: jedź już sobie pan. Ja nadal jednak chciałem wiedzieć skąd ten absurd i gdzie jest taka informacja, wówczas pan ochroniarz odwrócił się w stronę monitorów i mnie zignorował – dodał młody ojciec.

Dyrektor Książnicy Karkonoskiej przyznaje, że dotarła do niej informacja o takim zdarzeniu i wyjaśnia, że ochroniarz wykazał się nadgorliwością, bo nie ma żadnego zakazu dla wózków. - Jest nowa firma ochroniarska, której pracownicy mają zatrzymywać osoby z dużymi bagażami i zapraszać do korzystania z szatni. Ci panowie z nadgorliwości zatrzymali pana z wózkiem, ale już zareagowaliśmy i rodzice z wózkami jak najbardziej mogą wjeżdżać windą – powiedziała Danuta Sawicz.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (51) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group