Sobota, 21 maja
Imieniny: Tymoteusza, Wiktora
Czytających: 4675
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Próba wwozu odpadów

Piątek, 18 lutego 2022, 12:05
Aktualizacja: 12:09
Autor: KAS
Region: Próba wwozu odpadów
Fot. KAS
Dolnośląska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) zapobiegła przywozowi niebezpiecznych odpadów do Polski. Kierowca przewoził z Francji trzy spalone i zardzewiałe ciągniki rolnicze. Transport jechał w kierunku Mazowsza. Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska (WIOŚ) uznał przewóz za nielegalny.

Podczas kontroli na autostradzie A4 w kierunku Jędrzychowic, zgorzeleccy funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej wykryli nielegalny przewóz niebezpiecznych odpadów do Polski. KAS zapobiegła przewozowi trzech ciągników rolniczych, które były spalone i zardzewiałe. Przewoźnik nie oznakował pojazdu do przewozu odpadów i nie posiadał żadnych uprawnień do ich przewozu, ponieważ nie dokonał wymaganej rejestracji w Bazie Danych Odpadowych (Rejestr BDO).

Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska uznał ten transport za nielegalne przemieszczanie odpadów. Naczepę wraz z towarami zajęto do postępowania karnego. Kierowcę ukarano dwoma mandatami karnymi w wysokości 200 zł każdy. Przewoźnik w postępowaniu administracyjnym zagrożony jest karą łączną w wysokości 34 tys. zł, a odbiorca w postępowaniu karnym do 500 tys. zł.

Twoja reakcja na artykuł?

23
70%
Cieszy
6
18%
Hahaha
1
3%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
3
9%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group