Czwartek, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 4978
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Próba oszustwa kolejnych seniorów

Poniedziałek, 5 października 2020, 13:20
Autor: 112
Jelenia Góra: Próba oszustwa kolejnych seniorów
Fot. Archiwum
Kolejny raz oszuści próbowali zdobyć informacje o zasobach finansowych starszych mieszkańców Jeleniej Góry. Jeleniogórzanie otrzymali telefon od mężczyzny, który przedstawił się jako policjant próbujący uzyskać informacje o ich oszczędnościach. Na szczęście nikt nie dał się oszukać.

1 i 2 października 2020 roku dwóch seniorów w wieku 75 i 79 lat otrzymało na numer stacjonarny telefon od mężczyzny, która przedstawił się jako funkcjonariusz Centralnego Biura Śledczego Policji i poinformował, że prowadzone jest śledztwo przeciwko oszustom bankowym i polecił im wypłatę oszczędności z konta , w celu ich ochrony. Na szczęście w tych przypadkach nie doszło przekazania oszczędności.

Policja jeleniogórska apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności, zwłaszcza osoby starsze, samotnie mieszkające. Nie należy ufać nieznajomym i pod żadnym pozorem nie wpuszczać ich do mieszkań. W przypadku osób podających się za pracowników różnych instytucji apelujemy o sprawdzenie w firmie, czy faktycznie te osoby są tam zatrudnione, a także sprawdzenie powodów ich wizyty.

Pamiętajmy! Nie przekazujmy pieniędzy osobom nieznanym, nawet jeżeli podają się za znajomych naszych najbliższych. Po telefonie od osoby podającej się za naszego krewnego, najlepiej jest zadzwonić na znany nam osobiście numer telefonu tej osoby, bądź innych członków naszej rodziny i opowiedzieć o całej sytuacji.

O wszelkich podejrzanych telefonach należy bezzwłocznie informować Policję pod numerem 112.

Twoja reakcja na artykuł?

13
76%
Cieszy
1
6%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
6%
Złości
2
12%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group