Czwartek, 25 lutego
Imieniny: Cezarego, Wiktora
Czytających: 8034
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szklarska Poręba: Próba generalna przed przyszłorocznym Pucharem Świata

Piątek, 25 lutego 2011, 12:16
Aktualizacja: Niedziela, 27 lutego 2011, 21:28
Autor: MDvR
Szklarska Poręba: Próba generalna przed przyszłorocznym Pucharem Świata
Fot. archiwum
58 zawodników i zawodniczek stanie na starcie Pre World Uphill Trophy – zawodów, które w sobotę 26 lutego zostaną rozegrane w Szklarskiej Porębie. W gronie startujących znajdują się biegacze z Polski i Czech. Do faworytów należy zaliczyć mocnych zawodników zza naszej południowej granicy.

Pavel Petr, Radek Sretr i Viktor Nowotny to nazwiska znane z biegów długodystansowych chociażby z Biegu Piastów. Wśród zawodników polskich na pewno liczyć się będą Mariusz Michałek z AZS AWF Katowice i startujący z sukcesami we wspomnianym Biegu Piastów Mariusz Ogorzałek, reprezentujący czeski klub Spartak Police nad Metuji. Wśród pań wystartuje m.in. Ewa Szmel z Piechowic - uczestniczka biegów World i Euroloppet.

Pre World Uphill Trophy to przedsięwzięcie sportowe, które będzie próbą generalną przed największym w historii wydarzeniem w biegach narciarskich w Polsce. Zimą 2012 roku do Szklarskiej Poręby zawita Puchar Świata FIS, a na niezwykle wymagającej trasie SKIARENY Szrenica pojawią się najlepsi biegacze i biegaczki narciarskie z całego świata. Będzie to bieg, który połączy morderczy podbieg pod górę Alpe Cermis w Val Di Fiemme znany z cyklu Tour de Ski oraz równie wyczerpujący i wymagający zjazd. Start i meta do Biegu pod Górę będą usytuowane u stóp Szrenicy przy dolnej stacji wyciągu.

Program zawodów: 26 lutego, start: 8:30
Limit czasu na osiągnięcie najwyższego punktu nartostrady Lolobrygida: 1h
Limit czasu na ukończenie biegu: 2h
Dekoracja: 10:15

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group