Czwartek, 24 września
Imieniny: Gerarda, Teodora
Czytających: 6338
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Prezydent zszokowany populizmem radnych

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 21 stycznia 2010, 15:52
Aktualizacja: Piątek, 22 stycznia 2010, 8:10
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Dziwię się, że niektórzy radni są przeciwni rozwojowi Jeleniej Góry – powiedział na dzisiejszej konferencji prasowej prezydent miasta Marek Obrębalski.

Ujął to w krótkiej, acz treściwej konkluzji z wtorkowego głosowania budżetu na sesji rady miejskiej. Plan finansów rada zatwierdziła stosunkiem głosów 13: 9. Wśród przeciwników zaakceptowania uchwały byli radni Prawa i Sprawiedliwości, Lewicy i Demokratów oraz jedna radna niezależna

- W historii miasta nie było jeszcze nigdy tak wysokiego budżetu z tyloma inwestycjami, na które zamierzamy przeznaczyć 170 milionów złotych. Dlatego dziwi mnie, że niektórzy radni nie chcą budowy term i obwodnicy, rewitalizacji Młynówki i Parku Zdrojowego – mówił prezydent.

- To dla mnie szokujące, że niektórzy radni nie reprezentują trosk mieszkańców, ale populizm polityczny. Zaświadczają tym samym, że właśnie zaczęła się kampania wyborcza. Taka jest moja konkluzja – zakończył prezydent Obrębalski.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (51) Dodaj komentarz

~Yeti 21-01-2010 16:05
Czas pokaże czy te nowe plany rozwoju rozwoju będą dawać jakiekolwiek zyski, ale gdy się pomyśli o tych Niemcach którzy chętnie odwiedzają Jelenią Górę jest to całkiem możliwe że będą zyski.
~bang 21-01-2010 16:13
dobrze ze jednak zatwierdzili...ufff
~zszokowany 21-01-2010 16:14
Wielu mieszkańców jest zszokowanych stylem sprawowania urzędu przez tego prezydenta. Pewnie radni dają także temu wyraz. Całe szczęście, że już tylko kilka miesięcy tego pasma "sukcesów".
~psycholog 21-01-2010 16:18
Panie prezydencie! Czas na refleksję, co pan robi, iż ludzie reagują tak, że pojawia się u pana stan zszokowania? Coś chyba nie tak było od poczatku kadencji, skoro słyszy się jednolicie negatywną opinię.
~ja 21-01-2010 16:29
Dla mnie jest szokujące że można uchwalać budżet gdzie miasto się zadłuża na 190 milionów złotych. Ciekawe jak Pan prezydent sobie wyobraża to dalej? Kto to spłaci? Krasnoludki? Z inwestycjami trzeba było się obudzić na początku a nie w roku wyborczym gdzie przez ten okres czasu guzik Pan zrobił. Dlaczego Pan publicznie nie przyzna się, że nie sprawdził się Pan jako prezydent i że nie ma kompletnie pomysłów na to jak inwestować w Jelenią Górę i pobudzić ją do rozwoju. Ja się wciąż dziwię dlaczego nic się nie dzieje w Specjalnej Strefie Ekonomicznej? Dlaczego pochwalana jest nieudolność i niekompetencja, którą widać w większość spółek, które w jakimś stopniu są zależne od miasta. Przypominam, że Jelenia Góra to nie jest Pana prywatna firma, w której może Pan sobie robić co chce (a raczej nic nie robić, bo tak to na razie wygląda). Dlaczego nie wspiera się lokalnej przedsiębiorczości i czemu nie tworzy się perspektyw dla młodych ludzi żeby zostali w Jeleniej? Z tego co zauważyłem to jedynie co Panu dobrze wychodzi to prezentacja w mediach i organizacja imprez. Tylko wydaję mi się, że w rządzeniu chodzi o coś innego. I dodam coś jeszcze...głosowałem na Pana ale więcej tego błędu nie popełnię, bo widać, że praca na uczelni a faktyczne zarządzanie są zupełnie różnymi kwestiami. I szczerze to tak zmarnowanych ostatnich lat jak JG miała pod Panem to chyba nigdy tak tragicznie nie było. Inna sprawa jest taka, że gdybym miał współpracować z takimi radnymi jak zasiadają w ratuszu to pewnie szybciej bym sobie strzelił w łeb. Z resztą poziom i kompetencje pokazali na ostatnim spotkaniu Rady. Kabaret i to na żałosnym poziomie. A może ma Pan chociaż odrobinę przyzwoitości i zorganizuje spotkanie z mieszkańcami JG i zrobi podsumowanie tego co Pan dokonał i co Pan zamierza? Konkrety i bez lania wody. Tutaj jednak obawiam się, że zabraknie Panu najnormalniej w świecie przyzwoitości i odwagi. No chyba, że mnie Pan mile zaskoczy i sam chętnie na takie spotkanie się wybiorę :]
~? 21-01-2010 16:29
Tylko wiekszosc inwestycji ma taki rozmach jak jelonek na 1go Maja .Termy i Karykaturalny park zdrojowy to tylko to co wiemy napewno jak bedzie wygladalo zobaczymy jak z reszta .Ale mali ludzie lubia wszystko co male - tworza wedle siebie i dla siebie.A wygladajac na zdjeciu jak na tym powyzej mozna powiedziec --- CO Nie PODOBA SIE.
~bang 21-01-2010 16:32
z drugiej strony w tym roku można sie spodziewać faktycznie duzych inwestycji jak wszystko dojdzie do skutku...wydaje mi sie że radni chcą zablokowac te inwestycje aby nie były kojarzone właśnie z Markiem Obrębalskim ,jako z człowiekiem gdzie najwięcej się działo za jego prezydentury...mimo iż nie lubię PO to przyznam szczerze że coś drgnęło w tej jeleniej a w tym roku może być jeszcze lepiej...
~Prezydent zszokowany populizmem radnych 21-01-2010 16:46
...a mnie dziwi, że jeszcze nie ma plej fresz... ;-)
~iiiiiiiiiiiii 21-01-2010 17:02
jak zawsze kabaret
~hala do bang 21-01-2010 17:10
brawo też tak uważam,jeszcze się nigdy tyle nie działo w Jeleniej Górze co za Pana Marka Obrębalskiego
~hala 21-01-2010 17:11
Panie Prezydencie tak samo jak w śród mieszkańców tak i w śród radnych jest ogrom ludzi zazdrosnych że tyle Pan robi dla miasta i mam propozycje niech się Pan nie przejmuje i robi swoje,będzie miał Pan satysfakcję za swoją dobrze wykonaną prace.
~zuo 21-01-2010 17:26
Jak na razie z inwestycji podczas kadencji to mamy jelonka na skwerku i zubra za rogiem z żabki lub biedronki...
~Wir 21-01-2010 17:37
Ja jestem zszokowany brudem jaki zalega nasze miasto, jeszcze nigdy Jelenia Góra nie była tak zaśmiecona i zaniedbana jak obecnie, a na polityce się nie znam
~MO (miałem omam) 21-01-2010 17:55
Patrzę na swojego Patek Philippe’a, już ósma, czas jechać do firmy. Zakładam Zeissy przeciwsłoneczne, garnitur firmy Twins i wsiadam do swojego srebrnego Rolls-Royce’a. Drzwi mi otworzył czarny jak smoła kierowca i pojechaliśmy po gładkich jak stół jeleniogórskich ulicach. Zatrzymaliśmy się w McDonald’s Drive, zapakowaliśmy Tortille śniadaniową i dużego Shake’a, poczym ruszyliśmy z piskiem opon za miasto. A co mi tam, gdzie się będę spieszył – pomyślałem. Wstąpimy jeszcze do klubu golfowego powiedziałem przez zestaw głośno mówiący do fagasa w czapce z daszkiem siedzącego za szybą odgradzającą kabinę kierowcy. Akurat koledzy biznesmeni mieli ucztę z bażanta polewanego miodem, zakrapianą prosto z magyarskich piwnic byczą krwią podawaną w chińskiej porcelanie, a na stołach obok w kręgielni tańczyły brazylijską sambę azjatyckie rusałki w stroju topless. – Dzień dobry panie prezesie – kłaniają mi się z daleka wydekoltowane callgirls. Tak mi było dobrze, że zadzwoniłem na pager do firmy o urlop, gdzie byłem szefem. Niech robią niewolnicy ze wschodu za mannę z nieba – uśmiechnąłem się. W perspektywie miałem bowiem całonocne orgie po amerykańskiej viagrze w pałacu z włoskiego marmuru i szwedzkiej blachy. Zdążę się jeszcze odprężyć w swojej rzymskiej łaźni parowej, do której akweduktami spływa górska woda źródlana, a nazajutrz poczytam sobie prasę internetową, pooglądam filmy na telebimie, rozpierając się w fotelu z Ludwika XIV w swojej posiadłości ogrzewanej ekologicznie. Najlepiej robi mi zawsze tajski masaż przy kominku i wiedeńskiej muzyce leżąc na skórze z niedźwiedzia - westchnąłem. Co ja mam z tymi pieniędzmi robić? - Wstawaj już szósta stary capie! Ktoś mnie szarpie za rękę... - Bierz wózek i jedź na rewir, bo ci koledzy wszystkie puszki posprzątają i z czego będziemy żyli dziadu! – Dziś masz termin do MOPS-u i PUP! – słyszę wyraźnie głos mojej Wandzi. Och kurcze, to wszystko był tylko sen... - Po co mnie kur... obudziłaś! Nakryłem głowę poduszką...
~pionier 21-01-2010 17:56
Jest na to rada - zapamietac to i w nastepnych wyborach nie wybiarac tych ludzi! Miasto jest zaniedbane od dawna a pamietam jakie było piekne zaraz po wojnie. Później tym miastem rzadzili ci, co interes społeczny przekładali na polityczny. Panie Prezydencie niech Pan zrobi wszystko, by to miasto znowy było perełką.
~marcin 21-01-2010 18:24
Potraficie tylko nażekac i wydawac osądy. Jasne dużo sie działo za Kusiaka jak i Czernow. Wszystkie inwestycje były blokowane a inwestorzy omijali nasze miasto wielkim łukiem. Jak niewiadomo o co chodziło to chodziło o................... Opamietajcie się o ocencie obiektywnie. Od początku kadencji mamy wiele pozytywnych projektów, które napewno będą wdrożone ale wymaga to czasu. Przez wiele lat nie można było wybudowac Castoramy za Pana Obrębalskiego tak. Dziś latacie tam na zakupy a tak psioczyliście. To nie zasługa Kusiaka i calej poprzedniej kliki tylko obecnego prezydenta. Miler stal 2 lata przez widzimisie Kusiaka dzis sie buduje i zmienia nasze miasto a dzięki komu. Kto doprowadzil do likwidacji Kilińskiego i tej sytuacji jak nie Czernow z Kusiakiem. Za kadencji ich to sie dopiero działo jak Plac Piastowski 21 i słynny remont czy budowa Tesco bez planu na wytwórni wielkiej płyty do zachowania a co tam produkowano sami sprawdzcie. Kto kupił teren od JPBM i sprzedał Tesco, jak zarówno powstał Statoil na Jana Pawła obiekt miał byc do modernizacji a zbudowano całkiem nowa stacje. Sprzedaż Bursy na przeciw Castoramy, kto kupił i za ile i za czyjej kadencji. Wszelkie inwestycje wymagaja szeregu uzgodnień, projektów i pozyskania środków finansowych a to czas!!!!!!!!!!!!!! Chrapke na zamknięcie tych tematów zapoczątkowanych przez Obrębalskiego mają Ci co już byli i chca byc jak Prystrom. Dzięciołowski przez 2 kadencje nie mógł się budowac i rozwijac na spółdzielczej pomimo że byl radnym a dlaczego???????????????? Opamiętajcie się i zastanówcie co piszecie bo sami nie pokazalibyście lepszej Prezydentury niż obecny Marek Obrębalski przejmując ten 10 letni syf po poprzednikach. Szczęscie od Boga, ze czas juz sie ich skończył i teori ich kto nie z nimi to trzeba go zgnoic. Tak takie czasy byly w naszym miescie i mam nadzieje ze nie wrocą. A panu Obrębalskiemu życze dalszego rozwoju naszego miasta i kolejnej kadencji. Krętaczom i malwersantom z poprzednich kadencji mowie stanowcze nieeeeeeeeeeeeeeeeeeeee!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~tak 21-01-2010 18:51
Komuno komuno och jak dobrze mi było :-) panie i panowie z pzpr i czasy nie te i latka już nie te zostało tylko narzekanie
~do 18;24 21-01-2010 19:41
Castorama, Miler iwiele innych inwestycji zostało zapoczątkowanych w poprzedniej kadencji. W tej kadencji dzięki radnym opozycji to się kontynuuje. Słowo 'krętacz" bardzo pasuje do Ciebie chłopczyku. A Boga takim typom jak Ty nie powinno się przywoływać, bo to co napisałeś jest blużnierstwem.
~tuna górze jest ściernisko... 21-01-2010 19:48
a czy pan MO zwrócił już z własnej kieszeni pieniądze za próżne debaty z mieszkańcami Jeleniaj Góry m.in. w hotelu Mercure w sprawie niedoszłej rewitalizacji Al. Wojska Polskiego? Za takie malwersacje powinno się siedzieć!
~ 21-01-2010 19:49
dziura ...na avatara do lubinia musiałem jechać ,trzeba stąd uciekac póki nie jest za późno
~julek 21-01-2010 19:53
dobrze ze wogole coś robia w jeleniej ,bo juz miałem wyjechać z tego miasta.tak dalej
~analityk 21-01-2010 20:28
Oto syndrom Jeleniej Góry: wybitny, nieskazitelny,fascynujący prawdziwy ojciec miasta i jego zdaniem szokujący,przeciwni mu radni. Jest na to rada. Trwać w konflikcie nic nie da. Panie prezydencie - czas odejść.
~wie39 21-01-2010 20:35
pisałem już że obecni radni są tu tylko dla swojej korzyści:dietka,układy żeby wcisnąć rodzinkę na lukratywne stanowiska a to żeby ludzim żyło się lżej-to mają w d..e.Nie wybierać tych co się nie sprawdzili!
~nakatomi 21-01-2010 20:38
Bravo Bravo tak 3mać niech to miejsce w końcu wypięknieje bo to moze zachęcic turystow oraz inwestorów,mieszkanie też sie remontuje i to często gesto za kredyty,taki prezydent był nam potrzebny i jest nam potrzebny,a kto odda kredyt wiadomo podatnicy bo od tego jesteśmy i nie ma co tu narzekać wazne żeby pieniądze szły na rozwuj a nie na wycieczki i utrzymanie prominentów B R A V O
~rudera 21-01-2010 20:40
Dlaczego ludzie niekompetentni i karierowicze pchają się na urząd Prezydenta ? Niemają nic do zaoferowania .Czy mieszkańcy Jeleniej Góry na to zasługują ? Jelenią Górą powinien rządzic prawdziwy menadżer który sprawnie zarządzał np: zakładami , a nie teoretycy od ble ble ble.
~miedziaobrody 21-01-2010 20:42
A mnie się podoba że nc nie robią w tej dziurze...zawsze jest pretekst by gdzieś na wycieczke wyjechać...a to do kina, a to po ciuszki...a to na basen porzadny....nawet na ryby juz tu nie jeżdze bo gowno tu jest
~Red Like 21-01-2010 20:47
Do MO (miałem omam) gościu gdzie można przeczytać Twoje inne teksty? -łyżeczkami normalnie można Cię jeść!!!
~nakatomi 21-01-2010 20:47
Bravo Bravo tak 3mać niech to miejsce w końcu wypięknieje bo to moze zachęcic turystow oraz inwestorów,mieszkanie też sie remontuje i to często gesto za kredyty,taki prezydent był nam potrzebny i jest nam potrzebny,a kto odda kredyt wiadomo podatnicy bo od tego jesteśmy i nie ma co tu narzekać wazne żeby pieniądze szły na rozwuj a nie na wycieczki i utrzymanie prominentów B R A V O
mieszkancy 21-01-2010 20:55
1. w jednostkach organizacyjnych miasta burdel 2.w urzędzie miasta burdel-a dlaczego?bo stare pokolenie z komuny rządzi młodymi którzy wszystko za nich robią i sami przypisują sobie zasługi i nie pozwalają na wprowadzenie pomysłów młodch 3.nie wystarczy w urzędzie zawieścić telewizora i ustawić automatu do kawy i zrobić super recepcji i pomalować ścian, trzeba wziąć się za szkolenie niewykwalifikowanych pracowników 4.sam prezydent uczył takich mądrych rzeczy na uczelni a teraz nie potrafi się odnaleźć na swoim miejscu 5.brak jeleniej odpowiedniego zarządzającego 6.i tak wygra wybory obrębalski bo cały urząd i jego rodziny będą ma niego głosować 6.tak jest w całej polsce zrozumcie to, tylko jelenia jest za mała na komisje śledcze:)
~lala 21-01-2010 21:19
Głupota radnych nie jest po prostu do opanowania!!! Dobrze, że Prezydent podjął się takiego trudu przygotowania tylu inwestycji! Narcyzowaty Hubercik chętnie by się się pod tym podpisał, tylko trzeba jeszcze coś sobą reprezentować, a nie tylko podlizywać się Szeryfowi!!!!!!
~AP. 21-01-2010 21:31
Wiekszosc w Radzie to albo byli prezydenci albo ci co chca nimi byc.W tej sytuacji nawet swiety byl by diablem.Szkoda bo traci Jelenia i my.
~wie39 21-01-2010 22:43
MO jest zajefajny
~Ted 21-01-2010 22:58
Ty dmuchana lala z 21.19 a to co ty robisz to nie podlizywanie? Ta Pustka pod beretem jest porażająca!
Cień 21-01-2010 23:00
W stadzie małp, naczelny stada z zaradnością naszego prezydenta, dawno by był wygnany! Nasz prezydent ma szczęście, że jesteśmy ludźmi.
livia 22-01-2010 0:34
Nie rozumiem z czego się tu cieszyć...w mieście jest duże bezrobocie, tak wielu ludzi pracuje za najniższe wynagrodzenie, tak wielu żyje w trudnych warunkach...a oni robią bankiety i szczerzą zęby, albo się kłócą. Inwestycje? "obiecanki cacanki a głupiemu radość"...a miasto dalej zdychać będzie". I kto wpisuje te pozytywne komentarze???? ciekawe.
~ahaha 22-01-2010 3:06
i co myślicie ludki ze jak zmieni sie wladza to bedzie inaczej ?!? alez wy naiwni jestescie ...
~m 22-01-2010 5:36
Panie Prezydencie, robi Pan dobrą robotę! Za Kusiaka wszystko w Jelenie Gorze umierało.
~marcin jg 22-01-2010 8:08
Jak czytam wasze wypociny i żałosne komentarze to powiem wprost. Na miejscu Pana Marka Obrębalskiego olałbym to wszystko i wrócił sobie na Akademie a wy będziecie mieli po raz kolejny czerwoną dolinę z Kusiakiem , Czernow i naszym hamulcowym Robertem P. Czytam wasze nędzne wypociny jak to się nic nie dzieje, jakie to zmarnowane 4 lata. Żenujące jest to jak dajecie sobą manipulowac kiełbaską przedwyborczą opozycji. Kto ma chrapkę na żądzenie jak nie poprzednicy. A co oni pokazali!!!!!!!!!!!!!!! Róbta co chceta ale ja Kusiaka, Czernow, Prystroma i tych bezmyslnych radnych oglądac nie chce i żeby grzali tyłki, żarli za moje podatki!!!!!!!!!!!!!!! Zaden rozwoj tego miasta się nie powiedzie z taką bezmyslną radą i jej członkami pieniącymi się jak wsciekłe psy nad łupem. Jak się ogląda posiedzenia rady i wypowiedzi naszych inteligentnych radnych to przypomina mi sie Kabaret Marcina Dańca. Oni są nawet lepsi!!!!!!!!!!!!!!! I tacy ludzie podejmuja decyzje tak lub nie!!!!!!!! Parodia. I jak z takimi ludzmi ma Prezydent współpracowac skoro oni nie chcą rozwijac tego Miasta. Nie mam słow na ich idiotyzmy. Mnie osobiscie wali czy jest to radny PO, PIS, SLD, Wspolne Miasto czy Jakies tam 21 czy 24 ugrupowanie Sajnoga. Jak taki radny zachowuje sie jak idiota to lepiej niech odejdzie i da spokój. A takich w naszym miescie wielu. Zamiast wszyscy współpracowac w kierunku rozwoju miasta, pozyskiwania inwestorów to się pieniaczą. Na zdjeciach widac jak pracuja, jeden spi drugi pisze sms trzeci posmiech...jki sobie uskutecznia. Sami wybraliscie to towarzystwo radnych wzajemnej adoracji a teraz narzekacie. Oni grzeją tyłki za wasze pieniądze, za wasze podatki. Tu na forum potraficie szczekac i popisywac sie a jak przyjdzie co do czego to ogon pod siebie i do budy. Pojdzcie na posiedzenie rady i powiedzcie im co myslicie o nich. Dlaczego blokuja rozwoj miasta i miejsc pracy. Dlaczego politycznie rozgrywają rozwoj miasta szantażujac poparcie inwestycji od stołków i zarobków za wasze siano. Kto ma odwage i pociagnie ich do odpowiedzialnosci karnej za dzialania na niekożyśc gminy. No kozaczki na forum to potraficie szczekac.
~przemo 22-01-2010 8:20
Za Kusiaka to się działo przechody pierwszo-majowe były z cała plejada gwiazd KCPZPR i nawet kiełbase wyborczą mozna było dostac. HHHAAAA takiego powrotu chcecie. Tak za Pani Czernow to sie działo uuuuuuuuuuuu szok. Ekzpertyzy budynków do natychmiastowego wysiedlenia potem remont na nasz koszt no i kto tam mieszka jak nie Pani była. To są wasi liderzy i ta cała wasza smieszna rada. Liderów z wykształceniem osiągnietym za KCPZPR lub wiedze kupiona za jajka
~do ~`marcina jg 22-01-2010 8:34
Dziekuje bardzo.Nareszcie Pan odwaznie i dobitni napisal to co w skrytosci mysli wielu.jg.
~Do Marcina JG 22-01-2010 9:07
Nie pisz kto ma odwagę, tylko kto ma pieniądze, bo sądy i prawnicy kosztują, ten kto ma pieniądze nie narzeka, więc ma to gdzieś, a na zebrania, to szaraka nie wpuszczą. Cień.
~pracownik 22-01-2010 10:02
Elu, błagamy cię abyś nic nie pisała
~AP do cienia 22-01-2010 10:11
Pewnie jestes traktowany jako cien malpy ,bo nawet szarakiem zainteresowal by sie prokurator za zyczenia "abys .....w skodzie
~do marcina JG 22-01-2010 10:19
takiś hardy takiś twardy to pokaż co potrafisz jestem ciekawy z jakiego jesteś ugrupowania i kogo tak zaciekle bronisz bo nie dam wiary że gdzieś nie przynależysz tak wynika z tego co piszesz oczywiście wykluczam te ugrupowania które wymieniłeś
~awh 22-01-2010 10:42
Najlepiej niech wraca na Akademię, szkoda tylko, że będzie tam dalej robił wodę z mózgu"studentom"; będzie to jednak mniejsze zło, co to zresztą za uczelnia...Które miejsce ma w rankingu? Nieudolność MO jest porażająca, żadnej wizji rozwoju miasta oprócz rosnącej liczby marketów. Chwali się bezczelnie inwestycjami rozpoczętymi przez Kusiaka!
~ 22-01-2010 11:08
Marek jest zdziwiony? O mój bożesz! Może faktycznie niech wróci na akademię (przepraszam, uniwersytet) i tam "uczy" (cudzysłów zamierzony)? Tylko czy w nowym gmachu jest taka stołówka, w której mógłby prowadzić zajęcia?
~do marcina JG 22-01-2010 13:18
Grunty pod Castoramą to kiedyś były Twoje?
~do pracownika 22-01-2010 15:02
Która taka aktywna, żona czy kochanka?
~& 22-01-2010 16:28
Papaj to nazwisko w listopadzie będzie na listach wyborczych. I nic tu nie pomogą komentarze sekretarek, asystentek i innych pań i panów z wydziału promocji! drogie panie pensje płacą wam podatnicy!
~Ktosiek 22-01-2010 18:50
Zgadza się! Najwięcej komentarzy jest w godzinach pracy! Lizusy i przydupasy mają pole do popisu !
Cień 22-01-2010 23:23
Do AP. Czy ty wiesz, że najgłupsza małpa, ma więcej rozumu, od najbardziej inteligentnego barana?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group