Środa, 5 października
Imieniny: Apolinerego, Marcelego
Czytających: 6321
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Prezydent zaprzysiężony. Zastępcy powołani

Piątek, 5 grudnia 2014, 7:47
Aktualizacja: Sobota, 20 grudnia 2014, 14:39
Autor: Angela
Jelenia Góra: Prezydent zaprzysiężony. Zastępcy powołani
Fot. Angela
W przerwie pierwszej sesji, jeleniogórscy radni zwołali wczoraj (4.12) drugą, poświęconą zaprzysiężeniu prezydenta Jeleniej Góry Marcina Zawiły. Po słowach Roty, padł apel o współpracę i porozumienie niezależnie od politycznych poglądów, a dla dobra mieszkańców. Oficjalnie ogłoszono również powołanie wiceprezydentów, którymi ponownie zostali: Mirosława Dzika i Jerzy Łużniak. Kto zajmie ich miejsce w radzie i czy jest szansa na współpracę między władzami miasta i nową radą?

- Obejmując urząd prezydenta miasta Jelenia Góra, uroczyście ślubuję, że dochowam wierności państwu, a powierzony mi urząd sprawować będę tylko dla dobra publicznego i pomyślności mieszkańców Jeleniej Góry. Tak mi dopomóż Bóg – te słowa z ręką na sercu wypowiedział wczoraj Marcin Zawiła, który po raz trzeci objął tę funkcję.

Tuż po ślubowaniu skierował apel do radnych o współpracę i porozumienie, a także o działanie poza podziałami.

- Niech kłótnie zostaną w Warszawie na Wiejskiej, albo we Wrocławiu, bo my mamy naprawdę wiele do zrobienia dla Jeleniej Góry i mieszkańców – mówił Marcin Zawiła. – W ostatnim czasie Jelenia Góra obrała dobry kurs, wzrosły dochody miasta, zmniejszyło się bezrobocie. Mam nadzieję, że wszyscy państwo radni pomożecie nam dalej to miasto prowadzić w dobrym kierunku, bo tylko razem możemy osiągnąć sukces – dodał prezydent.

Jednak podczas głosowania na zastępców przewodniczącego rady było widać, że prezydent Marcin Zawiła większości w radzie nie ma. Zgłoszona przez Jerzego Łużniaka Danuta Wójcik dostała najmniej głosów (10) spośród trzech kandydatów, z których wiceszefami rady zostali: Ireneusz Łojek z Klubu PiS i Józef Kusiak z Klubu SLD. Spekulowano też o powstałej koalicji między PO a PiS, ale stanowczo zaprzeczył temu radny PiS Krzysztof Mróz.

Zasadą jest, że każdy klub ma w radzie swojego wiceprzewodniczącego i to wszystko, a długi wybór przewodniczącego rady był najlepszym dowodem na to, że żadnej koalicji PO – PiS nie ma i nie będzie – dodał.

Żadnych spekulacji nie było natomiast w odniesieniu do wyboru wiceprezydentów. Jak zapowiedział w kampanii wyborczej M. Zawiła, te stanowiska ponownie objęli: Mirosława Dzika i Jerzy Łużniak. Prezydent przyznał, że nie brał innych kandydatów pod uwagę, bo doskonale sprawdzili się oni w minionej kadencji. W związku z tym, że cała trójka – zarówno prezydent jak i jego zastępcy dostali się do Rady Miejskiej – od następnej sesji w skład jeleniogórskich rajców wejdzie troje nowych samorządowców. Miejsce prezydenta Marcina Zawiły zajmie obecna przewodnicząca Rady Cieplic Anna Bałkowska, Mirosławy Dzikiej - były prezes m.in. spółki Wodnik, obecny prezes Zarządu Rejonowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów - Stanisław Dziedzic, a Jerzego Łużniaka - jego syn – Wojciech Łużniak.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (51)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group