Niedziela, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 7404
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Prezydent wycofał się z likwidacji szkoły przy Leśnej (aktualizacja)

Poniedziałek, 19 lutego 2018, 10:13
Aktualizacja: Piątek, 23 lutego 2018, 13:02
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Prezydent wycofał się z likwidacji szkoły przy Leśnej (aktualizacja)
Fot. Przemek Kaczałko
Trwa posiedzenie Komisji Oświaty i Wychowania Rady Miejskiej Jeleniej Góry. Stanowisko większości radnych, które opublikowaliśmy na portalu Jelonka.com okazało się ważnym argumentem – skłoniło prezydenta Marcina Zawiłę do odstąpienia od pomysłu likwidacji Zespołu Szkół Przyrodniczo–Usługowych i Bursy Szkolnej.

Zgodnie z zapowiedziami, na spotkaniu pojawili się nie tylko radni, prezydent z zastępcami, reprezentanci związków zawodowych, ale również grupa uczniów ZSPUiBS, którzy – jak przyznali – w związku z tą sytuacją po raz pierwszy wzięli udział w posiedzeniu komisji w miejskim Ratuszu.
- Do tej pory nie interesowałam się polityką samorządową, ale jak doszło do sytuacji, że chcieli zamknąć naszą szkołę – postanowiłam przyjść osobiście i zobaczyć co się dzieje – wyznała Natalia z klasy II TW.

Dyskusja na temat projektu dotyczącego likwidacji szkoły przy ul. Leśnej była krótka. Marcin Zawiła przyznał, że w związku ze stanowiskiem większości radnych (ukazało się w minioną sobotę na naszym portalu – red.) oraz przedstawionymi przez dyrektora placówki propozycjami dotyczącymi rozwoju ZSPUiBS, zdecyduje się wycofać projekt z porządku obrad. Wątpliwości proceduralne wyraził jedynie Leszek Wrotniewski, którego zdaniem tylko radni mogą podjąć taką decyzję, gdy już porządek obrad został ogłoszony, ale na pewno jutro tak postanowią. Mimo wszystko doszło do głosowania opinii Komisji Oświaty i Wychowania. Jednogłośnie radni byli za odrzuceniem projektu prezydenta. - Bardzo się cieszymy, że jednak zostawiają naszą szkołę – nie kryła ulgi Natalia, uczennica klasy drugiej.

Dyrektor, który pełni swoją funkcję dopiero od września 2017 roku również jest wdzięczny za okazaną szansę. - Zebraliśmy pomysły jak uzdrowić sytuację naszej szkoły, jak wzmocnić unikatowe kierunki – powiedział Paweł Dernoga, dyrektor Zespołu Szkół Przyrodniczo-Usługowych i Bursy Szkolnej. - Chcemy, aby to była wizytówka Jeleniej Góry. W pierwszej kolejności chcemy zaproponować rodzicom, aby klasy technikum leśnego były klasami mundurowymi. To na pewno będzie duży sukces i zwiększy atrakcyjność tego kierunku – mówił szef placówki przy ul. Leśnej. - To, co się zadziało w ostatnim tygodniu przeszło nasze najśmielsze oczekiwania i nie możemy zaprzepaścić tej współpracy. Rodzice chcą brać czynny udział w życiu szkoły - dodał P. Dernoga, który przyznaje, że cała ta sytuacja da im impuls do walki o uczniów i szkołę.

- Już mnie nie dziwi, że znaczna część osób, która dzisiaj jest zajadłymi obrońcami przed zmianami w sieci szkół, jeszcze niedawno twierdziła, że to jedyne wyjście, ale cóż – w tym momencie zostaję na końcu z nadzieją, że to, co pan dyrektor nam przedstawił, będzie realizowane i przyjdą dodatkowe osoby do szkoły – podsumował Marcin Zawiła, prezydent Jeleniej Góry, którego zdaniem decyzja o zmianie sieci szkół została odwleczona, bo prędzej czy później – jeśli system finansowania oświaty się nie zmieni – trzeba będzie podjąć jakieś decyzje.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (52)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group