Niedziela, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 8270
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Prezydent wiedział, ale nie powiedział?

Wtorek, 1 marca 2016, 8:42
Aktualizacja: Środa, 2 marca 2016, 7:34
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Prezydent wiedział, ale nie powiedział?
Fot. Archiwum Jelonki.com
Już za trzy miesiące odbędzie się 9. edycja Festiwalu Reżyserii Filmowej, który w ubiegłym roku po siedmiu latach w Świdnicy – przeniósł się do Jeleniej Góry. Wiele wskazuje na to, że stolica Karkonoszy nie ugości znanych aktorów i reżyserów po raz kolejny, ale organizator festiwalu o takim fakcie dowiedział się... od nas.

Choć do tego przedsięwzięcia pozostało niewiele czasu, w przekazie z Ratusza brakowało informacji na temat festiwalu. Postanowiliśmy zapytać prezydenta, czy impreza po raz drugi zagości w naszym mieście, na co Marcin Zawiła odpowiedział: - Niestety środki finansowe tego roku są na tyle napięte, a termin dość bliski – plus liczyliśmy jeszcze, że uda się go sfinansować z transgranicznych pieniędzy, ale nie ma takiego projektu jak kultura bezpośrednio, więc niestety nie damy rady – powiedział prezydent Jeleniej Góry. Na pytanie, czy dyrektor festiwalu został poinformowany o tym fakcie prezydent odpowiedział: - Jesteśmy w kontakcie. Myślę, że wie.

Próbując uzyskać informację, gdzie organizator przeniesie kolejny raz festiwal dowiedzieliśmy się, że jest zaskoczony naszymi doniesieniami. - Przyznam szczerze, że jestem tą informacją zaskoczony. Bazując na publicznym przyrzeczeniu danym mi i mieszkańcom Jeleniej Góry, przez pana prezydenta Zawiłę i jego zastępcę Jerzego Łużniaka podczas uroczystej gali rozpoczęcia i zakończenia festiwalu, praktycznie następnego dnia zabrałem się do pracy nad przygotowaniem kolejnej edycji – powiedział dyrektor festiwalu Stanisław Dzierniejko. W ciągu ostatnich miesięcy spotkałem się z prezydentem kilkakrotnie i na bieżąco informowałem o przebiegu przygotowań do imprezy. Program jest już gotowy. Filmy konkursowe wybrane, reżyserzy i aktorzy zaproszeni... Do festiwalu pozostały trzy miesiące i mam nadzieję, że festiwal odbędzie się w Jeleniej Górze. Ja słowa dotrzymuję – podkreśla dyrektor Festiwalu Reżyserii Filmowej.

Od autora:
Zatem gdzie odbędzie się 9.FRF? Trudno w tej chwili odpowiedzieć na to pytanie. Kompromitujący jest za to fakt, że o decyzji władz miasta organizator dowiaduje się od dziennikarzy...
Przemek Kaczałko

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (38)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group