Poniedziałek, 5 czerwca
Imieniny: Walerii, Waltera
Czytających: 11121
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Prezydent w DWS Draexlmaier

Wtorek, 20 grudnia 2016, 9:08
Aktualizacja: Środa, 21 grudnia 2016, 7:32
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Prezydent w DWS Draexlmaier
Fot. Przemek Kaczałko
Prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła w obecności mediów wręczył wczoraj (19.12) prezesowi DWS Draexlmaier akt upoważniający do rozpoczęcia działalności w nowej hali zakładu mieszczącego się przy ul. Spółdzielczej.

Nowy budynek na terenie DWS Draexlmaier to inwestycja o wartości 20 milionów euro i zajmuje ok. 20 tys. m kw. - Z moich informacji wynika, że jest to największy magazyn w zakładzie produkcyjnym na terenie Dolnego Śląska – stwierdził Thomas Krüger, prezes jeleniogórskiego oddziału niemieckiego koncernu.

- Koniec tej części inwestycji przypadł na 5 grudnia, więc to rzeczywiście ważny prezent dla miasta. To kolejne miejsca pracy dla jeleniogórzan – powiedział prezydent Marcin Zawiła twierdząc, że miasto współpracuje z przedsiębiorcami, bo chce rozpocząć działania na rzecz ściągnięcia ludzi do pracy w Jeleniej Górze na zasadzie „pracuj – mieszkaj – żyj w Jeleniej Górze”.

- Jako miasto oferujemy dość dużą pulę mieszkań do remontu, które są relatywnie tanie. Zapewniamy wszystkim dzieciom miejsca w żłobku, atrakcyjne życie kulturalne, niezłą opiekę nad młodzieżą w szkole. Jelenia Góra jest dzięki temu coraz bardziej atrakcyjna – stwierdził włodarz miasta.

Przy bardzo niskim (oficjalnym) bezrobociu w mieście może pojawić się problem ze znalezieniem „rąk do pracy”, ale prezes Draexlmaiera deklaruje, że takiego problemu w jego firmie nie ma. - Jesteśmy bardzo znanym pracodawcą w regionie, ludzie oprócz pensji dostają pakiety socjalne, organizujemy transport autobusem w obrębie 50 km i to wystarcza – powiedział Thomas Krüger.

Inwestycja ma przyczynić się do rozwoju firmy, która produkuje wyposażenie wnętrz samochodowych do luksusowych niemieckich aut tj. Land Rover, Jaguar czy Mercedes. W zakładzie produkowane są też elementy do Porsche, BMW, Daimlera i Audi. Część produkcyjna w nowej hali zajmie ok. 5 tys. m kw. DRX zatrudnia obecnie niemal 1900 pracowników, a nowa hala ma podnieść zatrudnienie do końca 2018 roku do 2 tysięcy osób.

- Zaczynaliśmy wiązkami elektrycznymi w 1999 roku, następnie zmieniliśmy profil na wyposażenie wnętrz samochodowych i wybudowaliśmy 6 kolejnych hal. W sumie mamy teraz 67 tysięcy mkw. pod dachem (magazyny, produkcja, pomieszczenia socjalne i techniczne) na działce o powierzchni ok. 140 tys. mkw. - dodał szef Draexlmaiera. Póki co, nie planuje się kolejnych inwestycji, a możliwości są już ograniczone do 5 tys. mkw.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (54)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy szkoły chronią przed rówieśniczą przemocą, zapewniając uczniom bezpieczeństwo w tym względzie?

Oddanych
głosów
910
Tak
10%
Nie
84%
Nie wiem
5%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group