Wtorek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 7037
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Prezydent sceptycznie o prawyborach

Piątek, 7 maja 2010, 9:16
Aktualizacja: 9:21
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Prezydent sceptycznie o prawyborach
Marek Obrębalski podczas wczorajszej konferencji prasowej.
Fot. TEJO
– To nie politycy, ale wyborcy powinni zdecydować, kto jest lepszym kandydatem w wyborach na prezydenta miasta – uważa szef Jeleniej Góry Marek Obrębalski.

Prezydent bez entuzjazmu odniósł się do pomysłu, aby miejscowa Platforma Obywatelska przeprowadziła prawybory, w których zmierzyliby się kandydaci na kandydatów w jesiennych wyborach samorządowych. – Ten pomysł zrealizowano na poziomie centralnym przed wyborami prezydenckimi. Zainteresowanie okazało około 40 procent wszystkich członków PO – argumentuje prezydent Obrębalski.

W Jeleniej Górze do PO należy około 100 osób. Szef miasta nie sądzi, aby decyzja podjęta przez tak małe gremium była trafna. – O tym, kto będzie prezydentem, powinni zdecydować wyborcy, a nie politycy podczas castingu – usłyszeliśmy. Pomysł lokalnych prawyborów nagłośnił ostatnio Hubert Papaj, przewodniczący rady miasta, należący również do Platformy Obywatelskiej. Marek Obrębalski nie podjął jeszcze decyzji, czy wystartuje w listopadowym starciu o fotel prezydenta miasta.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (23)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
249
Tak
31%
Nie
63%
Nie wiem
6%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group