Czwartek, 9 lutego
Imieniny: Apolonii, Cyryla
Czytających: 4816
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Prezydent pogratulował rekordziście Polski

Wtorek, 7 lipca 2015, 7:37
Aktualizacja: Środa, 8 lipca 2015, 8:13
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Prezydent pogratulował rekordziście Polski
Fot. Przemek Kaczałko
Grzegorz Leszek – zdobywca 28 szczytów polskich pasm górskich w czasie 76 godzin był wczoraj (6.07) gościem prezydenta Jeleniej Góry, który w Ratuszu pogratulował „niezniszczalnemu” 28–latkowi pobicia rekordu oraz wręczył nagrodę pieniężną.

Udana próba bicia rekordu odbywała się pod patronatem prezydenta, który w tym czasie przebywał na urlopie i gdy zobaczył jak ogólnopolskie media informują o rekordzie młodego jeleniogórzanina, pękał z dumy. - Siła tego miasta polega na sile mieszkańców - powiedział Marcin Zawiła.

W spotkaniu w jeleniogórskim Ratuszu rekordziście Polski towarzyszyli rodzice, którzy nie kryli radości. - Duma nas rozpiera. Wyczyn syna tak mnie zaskoczył, że nie mogę się opanować – wyznał Zbigniew Leszek opowiadając, że jego syn Grzegorz od najmłodszych lat był bardzo ambitny, wytrwały i osiągał cele, które sobie stawiał.

Na pytanie o radę dla młodych sportowców, którzy w przyszłości chcieliby osiągnąć podobny sukces Grzegorz Leszek podkreśla, że podstawą jest systematyczność. - Trzeba ćwiczyć regularnie, bo wtedy przychodzą największe korzyści – mówił 28-letni jeleniogórzanin, który zapowiedział, że kolejnym celem będzie Korona Gór Słowackich.

Pociąg do sportu od małego został mi wszczepiony – poprzez narty zjazdowe, biegowe, szkołę lekkoatletyczną. Trafiałem na fantastycznych nauczycieli wf-u – np. w szkole sportowej w gimnazjum u pana Przeorskiego. Rodzice zawsze byli przy mnie i wspierali mnie w moich inicjatywach związanych ze sportem i nie tylko – dodał Grzegorz Leszek.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
504
Coraz lepiej
23%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
37%
Nie najlepiej
12%
Wciąż fatalnie
27%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group