Wtorek, 4 sierpnia
Imieniny: Dominika, Jana
Czytających: 7119
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Prezydent ma nowego doradcę

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Sobota, 23 stycznia 2010, 9:06
Aktualizacja: 9:30
Autor: TEJO
Janusz Nagórny – z lewej. Obok – Jacek Musiał, szef Aeroklubu Jeleniogórskiego
Fot. TEJO
Wieloletni dyrektor jeleniogórskich placówek kultury, od kilka lat pracownik wydziału kultury urzędu miejskiego został kilka dni temu doradcą Marka Obrębalskiego i zaczął pracować w biurze prezydenta miasta.

Janusz Nagórny – jako specjalista w wydziale kultury – przyczynił się do uzyskania wsparcia z funduszy unijnych dla kilku projektów, dzięki którym jeleniogórskie zabytki, między innymi, zespół kaplic cmentarnych przy Kościele Łaski pod Krzyżem Chrystusa, odzyskają dawną świetność.

Teraz swoim doświadczeniem będzie wspierał prezydenta miasta. Jak zapowiedział, zadba także o jak najbardziej rzetelną informację o działaniach urzędu. Janusz Nagórny jest wrocławianinem, ale sercem i duchem związał się z Jelenią Górą.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (55) Dodaj komentarz

~HansPeter von Wald 23-01-2010 9:50
to są żarty? dość, tego człowieka odsunięto niegdyś z kierowania rck, potem przygarnął go wojewoda dolnośląski, potem cichutko siedział w wydziale kultury. teraz, u progu wyborów, będzie dbał o wizerunek prezydenta doradzająć mu. sorka, mówimy nie! nie za nasze pieniądze, panie Marku Prezydencie!!!
~Yeti 23-01-2010 10:06
Jak ktoś zbierze na coroczną rewitalizację tego samego kościoła to już musi być prawą ręką prezydenta miasta.
~wick 23-01-2010 10:18
he,he..p.Nagórny przyszedł z p.Golaczynskim,byłym sekretarzu KW PZPR i Wojewodą Jel. z Lubania,wraz z nimi stał się jeleniogórzaninem także p.Raksa.Trzeba im przyznać,że w czarowaniu każdej,zmieniającej się wladzy osiągali sukcesy.Brawo !!!.
~w13 23-01-2010 10:19
rzeczywiscie pełny odjazd..
~Jano 23-01-2010 10:21
p.Obrebalskiemu juz nic nie pomoze , bo zaslynol jak cale to POnierobstwo tym ze POprostu nic nie robi , caly okres rzadow p.Obrebalskiego to tylko puste slowa nic nie znaczace chociaz ładnie deklamowane w radio i Tv osiedlowej ,reszta to stek bzdetow jak te wody termalne i powstanie hal sportowych z prawdziwego zdazenia ,obwodnica i juz nie bede wyliczac tych dobrodziejstw jakie p.Obrebalski nam no nie nam bo ja nie glosowalem na to POnierobstwo bo z doswiadczenia wiem ze ci PO hazardzisci nic nie zrobia dla szarego robola tylko dla siebie , dla tych pseudo przedsiembiorcow , ale czas wyborow sie zbliza i mysle ze w Jeleniej Gorze juz sie przekonali wszyscy kto nami rzadzi, i nastepnym razem wybiora tego co nie bedzie obiecywal tylko to wykona
~Bajkopisarze 23-01-2010 10:36
Prezydent beszczelnie za nasze pieniądze szykuje się do następnych wyborów / calkowity brak autokrytyki/ . Drugi bajkopisarz będzie opowiadal jaki wspanialy jest amator M.O. i może ludzie którzy nie interesują się rządami / właściwie brakiem/ uwierzą w ble ble ble .
~(gość portalu) 23-01-2010 10:38
Przy całej sympatii dla panów Marka i Janusza zgadzam się z Yetim. Jeśli pan Janusz okazał się dobrym specjalistą w Wydziale Kultury, to niech tam zostanie i odnosi kolejne sukcesy z pożytkiem dla miasta. Skąd przekonanie, że okaże się tak samo dobrym doradcą prezydenta ? A może i nie mam racji...
~LUDZIE 23-01-2010 10:45
co sie dziwicie od zarania dziejow bez wzgledu na partie dziela sie stolkami miedzy soba takze nie ma sie co dziwic ze jest tak jak jest
~ 23-01-2010 10:52
DOLNOŚLAZAK do Prezydenta. Pan Nagorny powinien dalej robić w katakumbach, gdyż jest to zasłużony urzędnik z epoki. W roku wyborczym stać pana na różne wolty i kogoś lepszego. Chcąc ocieplić swój wizerunek warto powierzyć funkcję sekretarza magistratu pani Jadzi od konsumentów. Politycznie-urzędniczo wykształcona, aktualnie bez zaplecza, medialna, elokwentna, kulturalna, mająca kontakty tu i ówdzie, z dużym doświadczeniem zawodowym, bez nałogów, z doskonałą prezencją. A tak normalnie fajna laska, która wiele dobrego może zrobić dla sprawowanego przez pana urzędu. Jeśli nie wykorzysta pan tej perełki uczynią to pańscy następcy. Przy okazji zachowa pan "parytety". A tak na marginesie - do piszacych na tym forum; we współczesnym świecie nie jest istotne kto skąd przychodzi i co robił onegdaj, ważne są umiejetności i możliwości ich wykorzystania dla pomyślnego rozwoju naszego miasta. Z poważaniem. Dolnoślązak.
~Góral karkonosz 23-01-2010 10:57
Jak napisal podania do unii o pieniadze i je przyznali - to odrazu musi dostać posadę w biurze prezydenta ! nie moze tego pełnic spolecznie skoro jest związany z duszą i sercem z Jelenią Gorą ? Czyba zamierza dla siebie wybrać te przyznane pieniadze unijne w postaci poborow, bo innej metody nie ma . ! W innych miastach tez przyznano unijne pieniądze na wydatki miasta, ale za to nowych posad nie tworzono,ten wroclawianin chyba będzie w Jeleniej Górze do czasu jak wyrownaja sie rachunki - potem wroci do Wroclawia. Chyba tez to jest zagrywka przed wyborcza , aby Obrebalski wzmocnił swoja pozycję przed wyborami , bo nieuchronnie grozi jemu szybki odlot za takie postepy w działalności i rozwoju miasta.
~ 23-01-2010 11:02
szok przeszkola sie prywatyzuje bo miasto nie ma pieniedzy a na nowego doradce to kasa i to niezła sie znalazła szok ,,szok to tylko u nas !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~marketing polityczny 23-01-2010 11:11
Pan Janusz Nagórny jest osobą ze wszech miar kompetentną na to stanowisko. Żałuję, że tak późno to dostrzeżono. Szkoda jednak P. Nagórnego, bo nie należy do żadnej koterii i nie ma we krwi cech typowych dla członków kamaryli-stąd w obecnej, konkretnej konstelacji ratuszowo-polityczno-obyczajowej może się nie sprawdzić. Uważam także, że Jego talent, takt i zdolności nic już prezydentowi nie pomogą. Po prostu Marek Obrębalski musi odejść.
redrum 23-01-2010 11:15
Gdy przybyłem do Jeleniej Góry po paru latach ujrzałem dziwy nad dziwami.... miasto umarło niema pracy ludzie wykształceni nie maja pracy a staży politycy nie chce iść na emeryturę bo mają ciepłą posadzkę przy korycie. Mam pytanie czy ktoś ktokolwiek widział młodą osobę przy władzy ?? Nic się nie zmieni niczego nie będzie. Nasz prezydent wiele rzeczy blokuje i nie przepuszcza bo podobno niema pieniędzy ?? bo trzeba je wydać na nowe rzeczy do gabinetu albo ...
Cień 23-01-2010 11:18
Obrębalski M.? Jak ja bym chciał wkońcu przeczytać o nim, że go zamknęli na 25 lat w więzieniu i skonfiskowali mu majątek.
~analityk 23-01-2010 11:21
Panie Prezydencie, co najmniej 2 lata za późno. W związku z tym rzucenie p. Nagórnego na głęboką wodę, by w ciągu kilku miesięcy "odkręcił" tak liczne gafy, niedomówienia, pomyłki, i celowe pomyłki, przeinaczenia, potknięcia, obiecanki, scenki obyczajowe z rautów, imprez po imprezach, imprez po spotkaniach, "imprez" noworocznych i śródrocznych, kiedy to wykreowany został określony wizerunek "ojca miasta"- jest przedsięwzieciem nie do zrealizowania.
~historyczka 23-01-2010 11:25
Kolejna kadencja, u schyłku której, w ostatniej chwili, sięga się po uczciwego człowieka, by ratować chociaż dobre wspomnienia po okresie władzy.
~Dede 23-01-2010 11:53
Świetny wybór panie Marku! Gratuluję i proszę nie patrzeć na krytyczne głosy konkurentów!
~reanim 23-01-2010 12:24
Nic już nie pomoże. To ostanie konwulsje, którym nie zaradzi żaden medyk, a tym bardziej Ktoś Kulturalny od Kultury.
~abbb 23-01-2010 12:41
Z jednej strony gratulujemy serdecznie Panu Nagórnemu, z drugiej jednak nie możemy oprzeć się refleksji, dlaczego tak długo musiał Pan terminować, dlaczego sięgnięto po Pana dopiero gdy statek tonie...?
~Pani 23-01-2010 13:43
Świetny strategicznie ruch! Lepie późno niż wcale!
~pytanie 23-01-2010 14:19
A co z panią Elą? Była do niczego czy co? Może nowy doradca wytłumaczy, co z jego poprzedniczką?
~ 23-01-2010 14:20
O JAKIEJ REWITALIZACJI PARKU PRZY KOŚCIELE MOWA. WYSTARCZY POPATRZEĆ CO SIĘ DZIEJE W NIEDZIELE PRZED KOSCIOŁEM ,ZAKAZ RUCHU JAK BYK A PARK ZAMIENIA SIĘ W WIELKI PARKING !!!!JEŻELI TAK MA WYGLĄDAĆ REWITALIZACJA CZEGOKOLWIEK TO JA DZIĘKUJĘ ,MOŻE NIECH BOKIEJ ZROBI PARKING ZA WŁASNE PIENIĄDZE.MONITORING POTRZEBNY DO PILNOWANIA BRYK WIERNYCH ? CHYBA POMYŁKA.
~do Cień 23-01-2010 14:31
tobie to chlopie nikt i nic nie dogodzi jak SLD u wladzy to ty krytykujesz jak PIS to to samo jak PO ta sama spiewka ,jak taki madrus jestes i wszystkie rozumy pozjadales to sam cos zrob. tylko potrafisz wyzywac ludzi od smieci,tylko na tyle Cie stac?
~W....rwiony Jeleniogurzanin 23-01-2010 14:59
Jeden wielki Syf brud i mogiła to czeka Jelenią Górę !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! jak na razie dalej niema pracy dalej Jelenia Góra się cofa a zapomniałem mamy bezprawnie postawioną CASTORAME i budują dom handlowy WOW p.Marku cała kadencja i tak dużo zostało zrobione jak pan sobie z tym poradził ?? dlaczego zabytki zostały zasypane ?? niemożna było ich wykorzystać???? my tu rozmawiamy o kulturze ?? Eh mieszkam tutaj i nie widzę przyszłości dla mnie i moich dzieci bo mnie stać na nie będzie. Bo ktoś musiał kupić akcje jakiejś firmy albo nowy samochód niż sprowadzić tutaj kontrahentów, polepszyć rynek pracy itd. MOJE PYTANIE DLACZEGO TAK JEST DLACZEGO NAJPIERW GÓRA SIĘ NACHAPIE A POTEM ŻUCI OCHŁAPY LUDZIOM NIŻEJ ALBO NIC NIE DA CO PAN MAREK ZROBIŁ ISTOTNEGO DLA JELENIEJ GÓRY PYTAM SIĘ CO???????????????????????????????
rymcycymcy 23-01-2010 16:16
Środek miasta pod kościołem to na pewno robota Janka ! :)
~Do Dolnoslązaka 23-01-2010 16:30
Jadzia już ocieplała kampanię Sajnoga. Bezskutecznie! Perła już nieco leciwa, ale nie można jej odmówić obycia w przeciwieństwie do tego nabytku hahaha z przed kilku miesięcy. Tak czy owak z Nagórnym nie zginie!
~oka 23-01-2010 16:31
gratuluje p; Januszowi Nagornemu i ciesze sie bardzo, i zycze sukcesow i i i ....
~Do Dolnoslązaka 23-01-2010 16:38
Jadzia już ocieplała kampanię Sajnoga. Bezskutecznie! Perła już nieco leciwa, ale nie można jej odmówić obycia w przeciwieństwie do tego nabytku hahaha z przed kilku miesięcy. Tak czy owak z Nagórnym nie zginie!
~polo 23-01-2010 16:48
pewnie kolega partyjny
Cień 23-01-2010 17:22
Do 14:31. A co ma się mi podobać? Jedni zacofani, drudzy idioci, a jeszcze inni złodzieje. I nie wyzywam ludzi, tylko bydło! Trafiłem na ciebie? Zastanów sie dlaczego. Tak po za tym, to ktoś kto nie potrafi sobie wymyślić stałego nicka i obraża innych bez podpisania się, jest zerem zwykłym tchórzem. Taki Edward ćpunek, ma więcej godności, więc ty jak i tobie podobni, podpiszcie się nim coś do mnie napiszecie, tam jest takie pole z opisem: AUTOR.
Cień 23-01-2010 17:26
Chyba, że jesteście a...lfabetami i nie potraficie zrozumieć prostych opisów.
~ cień(as) 23-01-2010 18:05
mam laptopka to se pisze bo mnie nie widzicie jestem taki śmieszny... ale mądry i ODWAŻNY
~tom 23-01-2010 18:30
Może pan Prezydent powiedział by ludziom ile wydał dudków podatników na promocję swojej osoby na fotel prezydenta na następną kadencję bo zatrudniając tego pana na doradcę też dudki będzie miał z naszych na wypłatkę i tak się darmozjady bogacą karygodne!!!!!!!
~jejcam 23-01-2010 19:32
jaki prezydent taki doradca jeszcze jeden jest bez pracy jego tez do kultur y doradzac poznali we wrocławiu na nim wyleciał zhukiem jelenio górzanin
livia 23-01-2010 19:44
Przykro patrzeć na to co się dzieje w tym mieście, na nieudolność rządzących i na trudną sytuacje tak wielu mieszkańców. A oni "śmieją" się ludziom prosto w oczy i gdzieś mają to, że ponoszą odpowiedzialność za to wszystko...bo przecież nikt konsekwencji nie wyciągnie....może panowie udajcie się do PUP'u i po wyborach ustawcie się w kolejce do rejestracji tam zawsze TŁUM stoi....tylko kto by wam dał prace jak tu jej dla nikogo nie ma...bo jakoś inwestycji dających rozwój temu miastu zwyczajnie brak.
~DOLNOŚLĄZAK do~ 16.30 23-01-2010 20:02
Lubię ciepłe teksty.Rozpływam się.
~jaki prezydent taki doradca 23-01-2010 20:57
myslę, że człowiek powinien dobierać sopbie doradców mądrzejszych od siebie, w innym przypadku by ich nie potrzebował. Doktor powinien wziąć sobie na doradcę przynajmniej profesora itd. Skoro MO wziął sobie na doradcę byle Nagórnego, to co ona sam może znaczyć?
~Bambucza 23-01-2010 21:36
kochani jak wam za mało się dzieje w JG to zamieszkajcie w mieście ,,obok" słynącemu niegdaj z licznych kopalni i koksowni tam dopiero jest syf! w rynku to tylko po mordzie można dostać, piwa wieczorem się nie napijesz. A w Jelonce proszę co chwila coś się dzieje. Jak się wprowadzałem to śmigam po Cieplicach i patrzę Andreas Wolenweider cieniuje sobie na trawce! Szok! Co chwila fajne koncerty, imprezki. Mnie się Tu podoba:) I robotę znalazłem jest git!
~ludzil 23-01-2010 22:39
PO takim doradccy to chyba reelekcji nie bedzie i dobrze bo to zły prezydent jak całe PO
~politykier 23-01-2010 23:46
Prezydent Jeleniej Góry, jak przystało na wybitnego ekonomistę, jest osobą bardzo "oszczędną". Oto powołał za pieniądze urzędu miasta de facto kierownika swojego sztabu wyborczego.Nawet tacy ekonomiści jak F.Bastiat, J. Say, czy T. Malthus nie wymyśliliby takiego manewru.
~rederum 24-01-2010 3:02
i tak g... ... ... możne człowiek wskórać na temat skorumpowanej Jelonki podobno apolitycznej eh kolejne moje posty będą skasowane jak i mojej dziewczyny a takie teksty na takie tematy prędzej trafia do Pana Maraka Obrębalskiego niż do normalnych użytkowników miałem okazje poznać P. Obrębalskiego i powiem że to nie jest człowiek godny człowieka bezrobotnego i za nic ma klasę robotnicze eh takie posty prędzej pomagają w jego kampanii niż w zmianie czego cokolwiek tylko narzekać czas coś zmienić jestem ciekaw co jelonka zrobi w pewny piękny dzień kiedy polityka podzieli się na troje a nie na dwoje władza i opozycja do władzy a gdy pojawi się opozycja do władzy i do opozycji to po której stronie stanie ?? śmiech na sali co się dzieje z mediami czy z pracą władzę można podzielić na dwoje a co jeżeli pojawi się trzeci i będzie lepszy od innych i może zmieni coś "może" piękne słowo "morze" a kto mnie teraz wyśmieje czy może komentarz usunięty ??
~Renata 24-01-2010 9:44
Pan Nagórny swoją kulturą zrównoważy jej brak u Obrebalskiego. Jako doradca tylko korzystnie wpłynie na jego urząd. Mam pewność że z takim człowiekiem u boku ma dużą szanse na ponowny wybór na prezydenta !
~stefek 24-01-2010 10:08
Grauluję wyboru takiego doradcy. Chciałbym wiedzieć jednak dokładnie, w jakim zakresie ma doradzać prezydentowi, bo jeśli ma to być promocja wyborcza, to niech niech będzie finansowana ze środków pozabudżetowych miasta. Proszę wyjaśnić mieszkańcom, z jakiego powodu pan Nagórny rozstał się z pracą w Regionalnym Centrum Kultury. Skoro tak wiele dobrego zrobił dla kultury naszego regionu, należało go zatrzymać na stanowisku szefa tej placówki, a nie pozwalać mu "uciec" do Wrocławia.
NICpoŃ 24-01-2010 10:30
Narzekacie tylko, że Marek to Marek tamto, w Jeleniej nic się nie dzieje, a jak miał przyjechać KULT to biletów sprzedano zaledwie 250. Pewnie według większości z was koncert powinien być zorganizowany przez miasto, za darmo, a jakby się odbył na placu Ratuszowym, to pewnie tak jak ostatnio na Kazia poleciała by butelka po "napoju chmielowym" Niestety taki obraz miasta sprzedajemy wszyscy, a nie tylko president ze swoimi doradcami, asystentami i całym aparatem urzędniczym. Dobrze, że po osttnim incydencie chcieli jeszcze raz przyjechać do JG Powołał MO nowego doradcę jego sprawa. Jest nim Janusz N. no i bardzo dobrze. Przynajmniej wiadomo kim jest, a nie kolejna nikomu nieznana osoba znikąd.
~stefek do Renaty 24-01-2010 11:24
Uf,uf,uf.. ufajcie nam. Mam nadzieję, że wierzysz w to, o czym piszesz, bo inaczej posądziłbym Cię o wyrachowanie albo , bez urazy, ślepotę. Nasze miasto doświadczyło już nadmiar "szczęścia" z urzędowania pana MO w ratuszu, a niegdyś JN na urzędzie dyrektora RCK, co można wyliczyć. Szkoda kasy na "zabawy" tych panów.
~Ted 24-01-2010 11:51
Wybór ze wszechmiar słuszny! Nie darzę M O sympatią ale jestem pewien że to trafiona decyzja! Do tej pory nie miał szczęścia do otaczania się fachowcami ludźmi znanymi i szanowanymi !Oby takich osób w otoczeniu prezydenta było więcej! Powodzenia p. Nagórnemu życzę!
~HansPeter von Wald 24-01-2010 12:11
ooo, jak widać, są już pierwsze medialne efekty - na razie samego powołania nowego doradcy - o Marku O. jest już głośno... zwłaszcza na tym forum...
~NN 24-01-2010 13:33
Po komentarzach widać gołym okiem, że konkurencję obleciał blady strach! Pomysł z Nagórnym trafiony! Gratuluje to świetna kadrowa decyzja, w przeciwieństwie do tych wcześniejszych !
~Grzesiek 24-01-2010 20:42
Cała PO raczej "popłynie" przez aferę hazardową. Tak, że kto jest, kto będzie doradcą nie ma według mnie większego znaczenia. Poczytajcie jak to się robi w Bytomiu Odrzańskim. Tam ten gość będzie dalej wygrywał w cuglach. Bo ma charyzmę i jest skuteczny. http://www.gadu-gadu.pl/5425429244915093170/miasto-nie-odsnieza-bo-snieg-sam-stopnieje
~!!!!!!! 24-01-2010 21:19
To już są naprawdę JAJA !!! Rączka raczkę myje. Kiedy w Polsce skonczy sie epoka układów ?! Chyba nigdy. Panie prezydencie, nigdy więcej na pana nie zagłosujemy. To skandal co pan sobie robi z jeleniej góry !!!
~matkapolka01 24-01-2010 21:56
A gdzie jest sympatyczna młoda kobieta, która miała być \\\"cieniem prezydenta\\\"? Czy ktoś wie?
~promien 24-01-2010 23:15
do cienia,r2 i podobnych.Tchorze jestescie i szkodniki ,przeinaczacie fakty,dorabiacie ideologie ale co najgorsze opluwacie ludzi.Zycze aby ktos odkryl wasze ip.W sumie to nie trudne.
~Do Matkipolki01 25-01-2010 9:10
Z cieniami tak już jest. jest potem znika.
~xcd 26-01-2010 19:00
"...i duchem związał się z Jelenią Górą." - I niestety dalej tutaj straszy... Ludzie obojętnie jakie macie przekonania głosujcie na tego który obieca że wymieni cała kadrę zarządzającą tym miastem!!!
~Grendal 27-01-2010 22:30
Jest nadzieja! Zróbmy ściepę dla Nagórnego. Niech doradzi Obrębalskiemu, żeby podał się do dymisji...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group