Środa, 4 października
Imieniny: Rozalii, Franciszka
Czytających: 12592
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Prezydent Łużniak w sprawie masztu 5G

Wtorek, 20 kwietnia 2021, 16:25
Aktualizacja: 16:29
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Prezydent Łużniak w sprawie masztu 5G
Fot. Przemek Kaczałko
Prezydent Jerzy Łużniak zaprotestował przeciwko pomysłowi wystawieniu masztu o wysokości ok. 52 m w bezpośrednim zapleczu Starego Miasta, w rejonie zaplecza ul. 1 Maja. Decyzja Konserwatora Zabytków, wydana 13 kwietnia br., jest przychylna dla inwestora w sieć masztów 5 G, właśnie w takiej lokalizacji - informuje Urząd Miasta.
Nowoczesna telefonia jest dużą wartością, ale powinna mieć odpowiednią lokalizację. Nie zgadzam się na budowę obiektu w tym miejscu, bowiem będzie on wyjątkowo rażący w sylwecie całego centrum Jeleniej Góry, a w panoramie starówki będzie stanowił niedopuszczalny akcent - powiedział Jerzy Łużniak.
Nie wyobrażam sobie, że mieszkańcy Jeleniej Góry będą mieli przed oczyma tuż przy wieży kościoła św. Erazma i Pankracego drugą budowlę, dokładnie tak samo wysoką, jak wieża. Pozostaje poza wyobrażeniem skala takich budów i brak wrażliwości inwestorów na to, że dewastują one obraz historycznych miast. Inna sprawa, że jest to możliwe w świetle prawa, zmienionego przez Sejm w roku 2017. Nowelizacja ustaw, przeprowadzona przez PiS w zasadzie pozwala na budowę wszystkiego i wszędzie. Urządzenia tego typu zamontowano także na wieży zamku Chojnik – też w zgodzie z prawem uchwalonym przez dominującą obecnie w Sejmie partię, która deklaruje pozornie dbałość o tożsamość narodową, równocześnie wdrażając przepisy, które historyczny majątek narodowy mają dokładnie za nic - uważa prezydent.

W Jeleniej Górze kilka podobnych instalacji, także zgodnie z obecnymi przepisami i za zgodą Konserwatora Zabytków już się pojawiło, m.in. maszt na secesyjnych kamienicach w rejonie ulicy Wyczółkowskiego.
Tam, gdzie mój protest w tej sprawie będzie mógł być skuteczny, by wstrzymać takie instalacje, będę protestował – dodał J. Łużniak. – Gdyby inwestor zwrócił się z prośbą o pomoc we wskazaniu lokalizacji, która nie będzie uciążliwością dla mieszkańców i dla miasta – będę współpracował w takich zamierzeniach - zakończył.

Twoja reakcja na artykuł?

48
53%
Cieszy
13
14%
Hahaha
2
2%
Nudzi
2
2%
Smuci
3
3%
Złości
22
24%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (92)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Na którą partię zamierzasz zagłosować?

Oddanych
głosów
768
1 Bezpartyjni Samorządowcy
5%
2 Trzecia Droga 2050
5%
3 Nowa Lewica
9%
4 Prawo i Sprawiedliwość
22%
5 Konfederacja
9%
6 Koalicja Obywatelska
42%
7 Polska Jest Jedna
2%
8 Polska Liberalna Strajk Przedsiębiorców
1%
9 Ruch Dobrobytu i Pokoju
2%
10 Normalny Kraj
3%
 
Głos ulicy
Dni Podgórzyna – czy impreza się podobała?
 
Miej świadomość
Ranking władców Polski z dynastii Piastów
 
Rozmowy Jelonki
5300 zł na rękę
 
Kultura
Nagrali teledysk w Jeleniej Górze
 
112
Zderzenie na Jana Pawła
 
Aktualności
Modernizują oczyszczalnię
 
Aktualności
Festiwal w Cieplicach – pokaz laserów – widok z drona!
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group