Piątek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 4326
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Prezydencie, pomóż! – proszą jagniątkowianie

Piątek, 19 czerwca 2009, 13:59
Aktualizacja: 18:28
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Prezydencie, pomóż! – proszą jagniątkowianie
Fot. Angela
Rozwiązanie problemu szpetnych ruin, wybudowanie osiedlowego placu zabaw dla dzieci przy ulicy Krętej, oznaczenie drogi dojazdowej do Jagniątkowa, postawienie tablicy informacyjnej o atrakcjach turystycznych, los szkoły podstawowej – te i inne tematy były przedmiotem debaty, która odbyła się wczoraj Domu Hauptmanna z udziałem szefów miasta, urzędników i mieszkańców.

Jak widać mieszkańcy Jagniątkowa walczą o swoją miejscowość i chcą coś dla niej zrobić, potrzebujemy jednak pana pomocy, panie prezydencie! – chórem wołali wczoraj mieszkańcy Jagniątkowa, którzy licznie wypełnili salę w willi Łąkowy Kamień, w której odbywała się debata.

Spotkanie tradycyjnie rozpoczęło się od przywitania gości. Organizatorzy omówili najważniejsze problemy Jagniątkowa, po czym prezydent Marek Obrębalski przedstawił realizację zobowiązań złożonych mieszkańcom dzielnicy w 2006 roku. Część z 10 postulatów została wykonana, jak np. utrzymanie sześcioklasowej szkoły podstawowej w Jagniątkowie, utrzymanie i finansowanie świetlicy szkolnej czy wykonanie remontów ulic Michałowickiej i Karkonoskiej.

Niestety wiele spraw nie zostało jeszcze załatwionych. Tych problemów było znacznie więcej. Przykłady to wyburzenie ruin i ściągnięcie od właścicieli zadłużenia z tytułu podatków wobec miasta. Prezydent Marek Obrębalski tłumaczył, że ruina Grunwald 1 należy do osoby prywatnej, wobec której miasto prowadzi postępowanie egzekucyjne, ale jest ono nieskuteczne. Fabryka mebli przy ulicy Karkonoskiej natomiast należy do spółki akcyjnej, i nie wiadomo gdzie jest jej właściciel.

Wśród mieszkańców pojawił się pomysł by jeden z mieszkańców wykupił te rudery razem z zadłużeniem.
Musimy sprawdzić, czy jest to zgodne z prawem, ale jeśli tak, ja podpisuje się pod tym dwiema rękami – powiedział Jerzy Łużniak, zastępca prezydenta Jeleniej Góry.

Inne zadania to budowała bezpiecznych kładek przy Karkonoskiej i Michałowickiej, na które jak na razie nie ma w budżecie miasta pieniędzy, oświetlenie ulic, które mają być realizowane w 2010, czy opracowanie planów zagospodarowania. Mieszkańcy prosili też o pomoc w realizacji i finansowaniu Dni Jagniątkowa.

– Uważam, że jest to bardzo ważna inicjatywa – mówił Marek Obrębalski. Oczywiście będziemy państwa wspierać. Żałuje tylko, że tak późno ten pomysł został nam zgłoszony, bo środki w budżecie miasta zostały już rozdysponowane. Jakieś pieniądze z pewnością znajdą się z rezerw.

Mówiono też o promocji Jagniątkowa, drogach rowerowych i szlakach turystycznych, braku odpowiednich i nie wykoszonych chodników, braku przejść dla pieszych przedłużeniu godzin otwarcia przedszkola do godziny 18 – 19.00. Spotkanie zorganizował Klub Osiedlowy Watra Jagniątkowska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (49)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
633
Tak
28%
Nie
65%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group