Niedziela, 28 lutego
Imieniny: Lecha, Romana
Czytających: 6847
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Prezydenci Czech, Niemiec i Polski u nas? 20 lat Euroregionu Nysa

Środa, 30 listopada 2011, 8:18
Aktualizacja: 8:19
Autor: RED
Jutro w Filharmonii Dolnośląskiej swój jubileusz świętował będzie Euroregion Nysa. Gośćmi uroczystej konferencji mają być głowy państw należących do tego stowarzyszenia.

Kiedy Polsce jeszcze było daleko do członkostwa w Unii Europejskiej, na terenie polsko-czesko-niemieckiego pogranicza już można było korzystać z programów unijnych. To wszystko dzięki Stowarzyszeniu Gmin Euroregion „Nysa”, które powstało przed 20 laty.

Jutro z tej okazji w Filharmonii Dolnośląskiej odbędzie się konferencja jubileuszowa, na którą zaproszono Bronisława Komorowskiego, prezydenta RP, a także jego odpowiedników z Czech i Niemiec: Vaclava Klausa oraz Christiana Wulffa. Nie wiadomo, jednak, czy głowy państw do Jeleniej Góry dotrą.

Tak czy inaczej w programie rozpoczynającej się o godz. 14. 15 konferencji przewidziano, między innymi, wręczenie Honorowych Jubileuszowych Nagród Euroregionu Neisse-Nisa-Nysa prezydentom Niemiec, Czech i Polski, a także uhonorowanie założycieli i dotychczasowych szefów stowarzyszenia. Po południu w FD odbędzie się gala wręczenia Nagród Euroregionu Neisse-Nisa-Nysa przeplatana Międzynarodowym Euroregionalnym Koncertem Jubileuszowym. Obchody jubileuszowe zwieńczy uroczysta kolacja wydana przez Prezydium Euroregionu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group