Wtorek, 31 stycznia
Imieniny: Jana, Marceliny
Czytających: 5319
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Prezes kowarskiego szpitala: inwestycje zgodnie z planem

Piątek, 28 września 2012, 7:44
Aktualizacja: 7:49
Autor: mea
Powiat: Prezes kowarskiego szpitala: inwestycje zgodnie z planem
Fot. mea
Podczas sesji Rady Powiatu Jeleniogórskiego, która odbyła się wczoraj (27.09) Wiesława Gajewska, prezes zarządu Powiatowego Centrum Zdrowia w Kowarach poinformowała o prowadzonych w placówce inwestycjach. – W ciągu niespełna czterech lat przeprowadziliśmy wiele prac, które kosztowały prawie 8 mln zł. Pieniądze zostały wydane zgodnie z planem – powiedziała Wiesława Gajewska.

W Centrum Zdrowia Sp. z o.o. zostały wymienione okna, pokrycie dachowe, kanalizacja oraz wybudowano nową kotłownię. - Od dwóch lat ogrzewamy budynek gazem. Położona została nowa elewacja, zrobiono podjazdy dla karetek, wyremontowana oraz doposażona jest izba przyjęć, która stała sie teraz wizytówką naszego szpitala. Łączny koszt tej inwestycji wyniósł ponad 1 mln 200 tys. zł – dodała Wiesława Gajewska.

- Zależało nam na przeprowadzeniu remontów w tej placówce, gdyż była w kiepskim stanie. Cieszymy się, że inwestycje zostały zrealizowane zgodnie z planem, tym bardziej, że były prowadzone podczas przyjmowania pacjentów – powiedział Jacek Włodyga, jeleniogórski starosta.

W tej chwili trwa dalszy remont. Budowana jest winda, aby ułatwić przewóz pacjentów i poruszanie się osób niepełnosprawnych. Planowane jest też zrobienie ogrodu. – Gdy obejmowałam szpital w 2007 r. moim założeniem było nie zwalniać pracowników po restrukturyzacji, w tym celu musieliśmy zwiększyć liczbę kontraktów. Obecnie pracuje u nas 196 osób na umowy o pracę oraz 50 na kontrakty i umowy zlecenia. Mamy własne laboratorium, po remoncie zostały już otwarte oddziały położniczy i rehabilitacyjny. Od 1 stycznia tego roku działa nowy Oddział Zaburzeń Nerwicowych. Przed nami remont największego oddziału, a mianowicie Oddziału Chorób Wewnętrznych – mówiła Wiesława Gajewska.

Radni pytali o plany związane ze sprzedażą udziałów starostwa powiatowego w tej placówce. - Jak na razie tego nie przewidujemy powiedział Jacek Włodyga.

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
973
Tak
20%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group