Środa, 10 sierpnia
Imieniny: Borysa, Wawrzyńca
Czytających: 6252
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Prezentacja filmu Pauliny Skibińskiej “Obiekt” w Podgórzynie

Środa, 2 września 2015, 8:29
Aktualizacja: 19:49
Autor: Manu
Region: Prezentacja filmu Pauliny Skibińskiej “Obiekt” w Podgórzynie
Fot. Organizator
W niedzielę (6.09) o godz. 16.00 w Domu Wczasowym “Karolinka” w Podgórzynie (przy ul. Żołnierskiej 69) rozpocznie się pokaz filmu “Obiekt” (z 2015 roku) w reżyserii pochodzącej z Jeleniej Góry Pauliny Skibińskiej. Po prezentacji filmu odbędzie się spotkania oraz rozmowy z twórcami.

Polską premierę “Obiekt” miał podczas 55. Krakowskiego Festiwalu Filmowego, na którym został zakwalifikował do konkursu międzynarodowego.

Urodzona w Kowarach Paulina Skibińska debiutowała krótkometrażowym filmem dokumentalnym “Obiekt”, który powstał w ramach programu “Pierwszy Dokument” w Studiu Munka działającym przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich. Jest absolwentką scenariopisarstwa Szkoły Filmowej w Łodzi. Aktualnie kontynuuje naukę na studiach doktoranckich. Autorka scenariuszy do krótkometrażowych filmów nagradzanych w Polsce i za granicą, m. in. “http://”, “Pocałunku”, “48h TV”. Jej scenariusz o tytule roboczym "Fryzjerka" zakwalifikował się na warsztaty MIDPOINT. Teraz pracuje nad scenariuszem krótkometrażowej fabuły.

W styczniu br. film “Obiekt” Pauliny Skibińskiej otrzymał nagrodę specjalną jury jednego z najważniejszych na świecie wydarzeń promujących kino niezależne - 37. Festiwalu Filmowym Sundance w Park City w stanie Utah (USA) za “poezję wizualną”; za “niezwykłą umiejętność opowiedzenia historii za pomocą zdjęć, ukazujących piękno, ciemność i niepewność w nietradycyjny sposób”. Do tej pory dokument otrzymał wyróżnienia także na festiwalach w Wilnie, Tampere oraz Nashville.

Paulina Skibińska za “Obiekt” zdobyła także Wyróżnienie Honorowe na Ogólnopolskim Spotkaniu Filmowym “Kameralne Lato” w Radomiu, Wyróżnienie na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Krótkometrażowych w Tampere (w Finlandii), Wyróżnienie Specjalne Jury Międzynarodowego Festiwalu Filmowego “Art Film Fest” w Trenczyńskich Cieplicach i Wyróżnienie w Konkursie Polskich Filmów Krótkometrażowych Międzynarodowego Festiwalu Filmowego “Nowe Horyzonty” we Wrocławiu oraz została laureatką szóstej edycji konkursu Talenty Trójki dla młodych twórców w kategorii film za “nietuzinkową wyobraźnię i perfekcyjne opanowanie warsztatu filmowego, wrażliwość wizualną i umiejętność budowania nastroju oraz za dojrzałą osobowość twórczą”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group