Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 8502
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Prestiżowy certyfikat dla KPSW

Wtorek, 23 lutego 2021, 9:48
Aktualizacja: 9:49
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Prestiżowy certyfikat dla KPSW
Fot. Przemek Kaczałko
Karkonoska Państwowa Szkoła Wyższa w Jeleniej Górze może się poszczycić certyfikatem "Studia z przyszłością", który został przyznany dla specjalności resocjalizacja z kryminologią na kierunku pedagogika.

Przyznany certyfikat to efekt VI edycji Ogólnopolskiego Konkursu i Programu Akredytacyjnego „Studia z Przyszłością”, organizowanego przez Fundacją Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego i Agencję PRC.

Nie była to łatwa sprawa, a nasz kierunek znalazł się w elicie. To ogromne wyróżnienie, bo w Polsce mamy 6 tysięcy kierunków studiów - powiedziała na wstępie Wioletta Palczewska, rektor KPSW.
Współpracujemy z ekspertami zewnętrznymi - z policją, pracownikami ośrodków penitencjarnych i resocjalizacyjnymi. Oprócz tego mamy nowoczesny i innowacyjny program kształcenia oraz bazę dydaktyczną, która jest atrakcyjna i wyjątkowa - mówiła Magdalena Baczyńska, dziekan Wydziału Nauk Humanistycznych i Społecznych.

Jak podkreślali przedstawiciele uczelni, na specjalności resocjalizacja z kryminologią stawia się na kształcenie praktyczne.

To głównie ćwiczenia i warsztaty. Zatrudniamy funkcjonariuszy policji - wydziału prewencyjnego, kryminologii, dochodzeniowo-śledczego, a także psychologa policyjnego. W pracowni mamy mikroskopy stereoskopowe, bardzo drogi wariograf, który sprowadziliśmy ze Stanów Zjednoczonych, wyposażone walizki oględzinowe - dodała dr Elżbieta Zieja, kierowniczka Katedry Nauk Humanistycznych.

Podczas konferencji prasowej przedstawicielka policji wskazywała na szereg korzyści ze współpracy z uczelnią.

Współpraca jest owocna dla obu stron - studenci mają możliwość zdobycia wiedzy teoretycznej i praktycznej, a policja pozyskuje nowych funkcjonariuszy po ukończeniu przez nich studiów - podkreśliła Edyta Bagrowska, rzeczniczka jeleniogórskiej policji.

Władze uczelni nie kryją, że stał się to modny kierunek i chwalą sobie również współpracę ze szkołami średnimi w regionie, które mają klasy mundurowe.

Twoja reakcja na artykuł?

22
44%
Cieszy
15
30%
Hahaha
1
2%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
12
24%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (20)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group