Piątek, 20 maja
Imieniny: Aleksandra, Bazylego
Czytających: 6082
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION JELENIOGÓRSKI: Prestiżowa nagroda za niezwykłość miejsca

Czwartek, 9 października 2008, 8:28
Aktualizacja: 13:54
Autor: TEJO
REGION JELENIOGÓRSKI: Prestiżowa nagroda za niezwykłość miejsca
Fot. Archiwum
Kilkadziesiąt pałaców usytuowanych w samym sercu Kotliny Jeleniogórskiej podbiło serca czytelników polskiej edycji magazynu „Elle”, którzy już po raz jedenasty wybierali laureatów spośród osób i miejsc uznawanych za najbardziej stylowe.

Dolina Pałaców i Ogrodów zdobyła prestiżową nagrodę Elle Style Awards w kategorii Niezwykłe Miejsce.
Pałacowym kompleksem dawnych rezydencji magnackich Kotlina Jeleniogórska chwali się od niedawna. Przez długie lata skarb ten był nie tylko niezauważony, ale wręcz niszczony przez rabunkowe gospodarowanie i kompletny brak troski o dziedzictwo kultury naszego regionu.

Na szczęście zmieniło się myślenie i dostrzeżono cenny podarunek historii, który nasz region dostał w dziejowym spadku. Wszystko dzięki grupie entuzjastów, którzy dążą do stworzenia parku kulturowego i wpisania Doliny Pałaców i Ogrodów na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO

– Budowanie wizji Doliny jest fascynujące. Kolejne kroki, jeszcze do niedawna trudne do zrealizowania, stają się faktem. A to zmusza do kolejnych wyzwań – powiedział Piotr Napierała, prezes Fundacji Doliny Pałaców i Ogrodów.

Autorem zamieszczonego zdjęcia jest Leszek Stryja.

Teraz wizje animatorów pomysłu są bliżej ziszczenia. Nagroda Elle Style Awards 2008 jest zatem kolejnym krokiem do tego, by o Dolinie zrobiło się głośno nie tylko w Polsce, ale i na świecie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group