Środa, 18 maja
Imieniny: Aleksandry, Feliksa
Czytających: 6362
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Premiera “sPRÓBUJ PRÓBY…” w Zdrojowym Teatrze Animacji

Wtorek, 5 maja 2015, 8:15
Aktualizacja: 8:17
Autor: Manu
Jelenia Góra: Premiera “sPRÓBUJ PRÓBY…” w Zdrojowym Teatrze Animacji
Fot. Archiwum Teatru
Zdrojowy Teatr Animacji zaprasza w niedzielę (10.05) na premierę spektaklu “sPRÓBUJ PRÓBY… czyli prawdziwa bajka o sztuce reżyserii i Czerwonym Kapturku”. Tekst i reżyseria: Mateusz Tymura. Premiera przygotowywana jest w ramach cyklu edukacyjnego „Teatr od Kuchni, czyli 4 lekcje o teatrze”, w ramach którego powstają spektakle zdradzające tajniki teatru.

- Razem z Czerwonym Kapturkiem widzowie “powędrują” do chorej Babci. A wiadomo, że dziewczynka ma do pokonania mroczny las, siedem górek, i spotkanie z naprawdę złym Wilkiem – zapowiadają twórcy.

Przedstawienie tym razem zabiera publiczność na najprawdziwszą próbę teatralną, czyli gdzieś, gdzie na co dzień młodzi widzowie nie mogą dotrzeć. Będą oni świadkami pracy reżysera oraz aktorów, a także zabawnych, a niekiedy niełatwych sytuacji zza kulis.

Autorem scenariusza i reżyserem jest Mateusz Tymura, aktor, reżyser i animator kultury, absolwent Wydziału Sztuki Lalkarskiej Akademii Teatralnej w Białymstoku, założyciel niezależnego białostockiego Teatru Latarnia, gdzie wyreżyserował m.in.: “Małą Pasję, czyli historię o psie Pana Jezusa” wg fragmentu “Chłopów” Władysława Reymonta, “Merylin Mongoł” Nikołaja Kolady, “Prostą historię”, “Solaris” oraz “Don Juana”. Ukończył I stopień Państwowej Szkoły Muzycznej w klasie fortepianu. Współtwórca i współzałożyciel inicjatywy Bojary Zostają Kulturalne. Współtworzył też Podwórkowy Dom Kultury, Tymczasowy Teatr w Chacie na Wygodzie oraz wytwórnię Pionierska Records, współpracował z Teatrem Wierszalin (2009–2012) oraz Białostockim Teatrem Lalek, był stypendystą Marszałka Województwa Podlaskiego, trzykrotnie Prezydenta Białegostoku oraz z budżetu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.Wiceprezes Fundacji Przestrzeń. Laureat plebiscytu Gazety Wyborczej “Przystanek Młodzi” za działalność społeczno-kulturalną na Bojarach.

Przedstawienie współtworzą: Sylwia Maciejewska (scenografia) oraz Suavas Lewy (muzyka).

Występują: Lidia Lisowicz, Radosław Biniek oraz Jacek Maksimowicz.

Projekt dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Miasto Jelenia Góra.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group