Niedziela, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 3778
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Premiera polska “Klubu 27” w Teatrze im. Norwida

Środa, 17 czerwca 2015, 7:20
Aktualizacja: Niedziela, 21 czerwca 2015, 13:32
Autor: Manu
Jelenia Góra: Premiera polska “Klubu 27” w Teatrze im. Norwida
Fot. Organizator
W najbliższą niedzielę (21.06) o godz. 19.00 na Dużej Scenie jeleniogórskiego Teatru im. Cypriana Kamila Norwida, w ramach projektu JOŚ – Ještěd Oybin Śnieżka, odbędzie polska premiera spektaklu “Klub 27” na podstawie scenariusza i w reżyserii Sthephana Bestiera oraz pod opieką artystyczno–pedagogiczną Tadeusza Wnuka w wykonaniu młodzieży z Jeleniej Gόry, Liberca i Zittau. Wstęp bezpłatny. Wejściówki należy odbierać w teatrze.

“Klub 27” to spektakl zrealizowany przez młodzież biorącą udział w cyklicznych warsztatach teatralnych w ramach projektu J-O-Ś (kooperacja teatrów z Jeleniej Góry, Zittau oraz Liberca). Młodzież pod okiem specjalistów z Polski, Niemiec i Czech poznawała arkana sztuki teatralnej, co zaowocowało ich własną produkcją. To opowieść inspirowana życiorysami grupy wpływowych muzyków z gatunku rocka, bluesa i R&B, którzy zmarli w wieku 27 lat. Byli to m.in.: Jimi Hendrix, Janis Joplin, Jim Morrison, Kurt Cobain i Amy Winehouse.

Klub 27 – termin odnosi się do muzyków z gatunku rocka, bluesa i R&B, którzy odeszli z tego świata przed ukończeniem 28 roku życia. Określenie Forever 27 Club pojawiło się w kulturze masowej po śmierci czterech artystów: Briana Jonesa, Jimi'ego Hendrixa, Janis Joplin i Jima Morrisona, którzy zmarli w latach 1969–71. Od tego czasu grono “klubowiczów” znacznie się rozrosło (w tej chwili 49 nazwisk). Najważniejsze postaci z tej czarnej i niestety długiej listy nieśmiertelnych sław to także Amy Winehouse, Robert Johnson, Brian Jones, Ian Curtis z Joy Divison, Richey James - członek Manic Street Preachers, Mia Zapata - liderka The Gits, Kristen Pfaff, Kurt Cobain i Ron “Pigpen” McKernan - założyciel The Grateful Dead.

Wielkie gwiazdy muzyki takie jak Jimi Hendrix, Janis Joplin, Kurt Cobain oraz Amy Winehouse, którzy wszyscy zmarli w wieku 27 lat, muszą w ramach reality show zagrać w grę, która będzie stawać się coraz bardziej ekstremalna. Czy będą oni grali dalej, pomimo że sami już dalej za tym nie stoją i są już dawno złamani fizycznie i psychicznie? Trudna decyzja, bo przecież chodzi o nie mniej, nie więcej lecz o ich własne życie.

Choreografię widowiska przygotowała Helena Fernandino, kostiumy zaprojektowała Maria Weber. Dramaturgia: Kerstin Slawek.

Na scenie zobaczymy młodzież z Jeleniej Gόry, Liberca i Zittau.

Uczestnicy z Polski to: Dominika Dziedzińska, Fronia Weronika Jadwiga, Ananda Koper, Wiktoria Weronika Pogorzlska, Aleksandra Stypa, Wiwiana Ewa Wirbuł, Zuzanna Maria Załęska, Natalia Zdziechowicz, Maksymilian Kaczorowski, Szymon Kondoł, Mikołaj Kot i Patryk Wiktorowicz.

Uczestnicy z Niemiec: Ronja Gerth, Tabea Günther, Lena Schubert, Sarah Wenzel, Erik Mattusch i Julius Mattusch.

Uczestnicy z Czech: Dominika Drbohlavová, Karolína Kestlerová, Vendula Pelišková, Natálie Wetckeová, Vasil Burak, Lukáš Ducháček, Jan Fabíni, Thomas Husnik i Jan Toth.

Zespół tworzą: Anne Grosshäuser, Gerda Weiss, Niels Feige i Johannes Preußger.

Premiera niemiecka odbyła się 30 maja na deskach Teatra im. Gerharta Hauptmanna w Zittau, natomiast premiera czeska będzie miała miejsce 28 czerwca w Teatrze im. Františka Xavera Šaldy w Libercu.

Projekt finansowany ze środków Fundacji Współpracy Polsko – Niemieckiej Młodzieży za .pośrednictwem Euroregionu Nysa i Miasta Jelenia Góra.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group