Niedziela, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 6362
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Prażanie jeżdżą w Karkonosze

Wiadomości: Powiat
Niedziela, 1 marca 2015, 11:21
Aktualizacja: 11:24
Autor: Mea/Ts
Fot. Starostwo Powiatowe
Przez cztery dni Powiat Jeleniogórski promował się na Targach Turystycznych Holiday World w Pradze pod hasłem – Karkonosze. Prażanie korzystają z ofert regionu jeleniogórskiego i chętnie wędrują po polskiej stronie gór.

Targi zorganizowane były w ramach projektu „Promocja Karkonoszy”, którego partnerami są oprócz Starostwa Powiatowego w Jeleniej Górze, czeski Związek Gmin Karkonoskich oraz czeski Park Narodowy z Vrchlabi.

Podczas pierwszych dwóch dni odbywały się targi branżowe. Pracownicy biur podróży i szkół turystycznych pytali o konkretne oferty, gdzie można uzyskać informacje, a nawet o rozkłady pociągów i dojazd.

Przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Jeleniej Górze odbyli wiele spotkań, podczas których omawiali z partnerami kolejne działania m.in. targi w Hradec Kralove, w Jabloncu nad Nysą oraz Targi Tourtec w Jeleniej Górze. Rozmawiali również z ambasador Polski w Czechach Grażyną Bernatowicz o promocji naszego kraju na terenie Republiki Czeskiej. Podczas targów Polska była reprezentowana również przez Urząd Marszałkowski Dolnego Śląska, Miasto Ostródę i Województwo Opolskie. Omówiono zaplanowane na kwiecień spotkania czesko-polskich samorządów w dziedzinie wymiany przygranicznej, które odbywały się już w ubiegłym roku.

W kolejne dwa dni zorganizowano targi dla potencjalnych turystów, których zebrały się tłumy. Pytano o oferty dla rodzin z dziećmi, o trasy piesze i rowerowe, o Esplanadę, Park Miniatur, czy też Muzeum Karkonoskie. Na targach promowano również oferty gmin i miast z Regionu Jeleniogórskiego, biorące udział w Porozumieniu Gmin Powiatu Jeleniogórskiego, Miasta Jelenia Góra i Powiatu Jeleniogórskiego. Foldery były zarówno w języku polskim, jak i czeskim. Przewodnik po powiecie jeleniogórskim cieszył się dużym zainteresowaniem, ponieważ ma załączone mapy konkretnych tras turystycznych. Promowane były również jeleniogórskie Targi Turystyczne Tourtec i Marka Karkonosze.

Czesi przychodzili na stoisko Starostwa Powiatowego i opowiadali, gdzie ostatnio zwiedzali Karkonosze. Brali materiały promocyjne kolejnych ofert. Mają bowiem swoje domy wakacyjne po stronie czeskiej, gdzie śpią i na wycieczki wyruszają na rowerach, pieszo lub pociągiem przekraczając granicę, by zwiedzić polskie Karkonosze. Wspólne stoisko polsko-czeskie w sposób szczególny promowane było również przez osoby przebrane za Ducha Gór, z którymi robiono sobie zdjęcia. Dla zwiedzających zaplanowano wiele atrakcji m.in. konkursy z nagrodami.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (28) Dodaj komentarz

~Wr 1-03-2015 11:51
Niech Czesi zapiszą rozkład jazdy z Jeleniej Góry do Myslakowic, tylko niech wezmą gruby notes
~jakitaki 1-03-2015 11:59
az dziw bierze, ze tak slabo promuje sie nasz region w Pradze, to przeciez miasto stoleczne, mieszka tam ponad 1,3 mln ludzi, ich potencjal finansowy znacznie przekracza budzety wroclawian, czy poznaniakow. Praga lezy ledwie 160 km od JG, czyli JG jest idealna lokalizacja dla weekendowych wypadow rodzinnych prazakow . ...a prosze mi powiedzec jak latwo jest sie skomunikowac prazakom z Jelenia Gora?? ile jest bezposrednich polaczen kolejowych czy autobusowych?? a dojazd samochodem osobowym? o ile dojazd od strony Pragi do Harrahova jest bezproblemowy, o tyle zjazd z Jakuszyc w zimie do JG standardem i wygoda, przypomina lata 30 ub wieku.... a co zastana turysci z Pragi po dotarciu na miejsce? hmmm... zasyfiony parking w centrum miasta, zero knajp z klasa, zero dobrych sklepow,..
~1-2-3 1-03-2015 12:54
Prażanie to mili, otwarci i aktywni ludzie. Dlatego też nie zważając na niektórych zgorzkniałych jeleniogórzan chętnie i systematycznie przyjeżdżają w Karkonosze :)
~ 1-03-2015 13:21
Prażonego Czecha jeszcze nie jadłem, smaczne to?
~Gregorek 1-03-2015 13:27
Taa, pierdu, pierdu, oni mają dużo ładniejsze i zagospodarowane Karkonosze u siebie, po kiego grzyba mieli by tu się pchać, a zapomniałem jesteśmy rowerową stolicą Polski, Zawiły tak gadał-to prawda?
~Rico 1-03-2015 13:28
A ja od 16 lat jeżdżę na narty w ''protiwpałożną'' do Czech : Splindlerowy Mlyn ,Harrahov Mala Upa,Rokitnyce,Herlikovoce itd..i moja noga tu nie postanie dopóki stoki , wyciągi ,parkingi nie zostaną dostosowane do narciarzy.Co ciekawe ,że spotykam tam ogromną liczbę rodaków , Na Schledanu ........
~turysta 1-03-2015 13:30
Szkoda że po tamtej stronie nie jesteśmy mile widziani,nawet strach zamawiać cos w restauracji bo nie ma pewności czy nie naplują do jedzenia.Nie wspomnę już o zapytanie o drogę,90% odpowie "nie wiem".Co innego niemcy na ich widok pepiki robią się usłużni i mili.
~Rico 1-03-2015 13:57
Są b.usłużni i mili ,pieniądze wszystko zmieniają.Mnie wypożyczano nowe narty w ''Szpindlu'' z testovarni,które kosztują 26tys.koron nawet bez dokumentów.Jak podjeżdżałem w ''Szpindlu''nie raz autem pod zamknięty szlaban parkingu o 12:30 w południe bo nie było miejsc,to często bywało tak ,że po2/ 3 minutach stania wychodził pan z obsługi,zabierał pachołki dla VIP-ów i wjeżdżałem wraz z innymi oczekującymi paroma samochodami.Nadmieniam ,że nigdy z obsługą nie rozmawiałem.Parkingi są dla narciarzy są sdarma
~do rico 1-03-2015 14:18
w każdym kraju są ludzie mniej i bardziej normalni co nie zmienia faktu że sporo pepików nienawidzi polaków.to że ktoś tam ci pachołki zabierał o niczym nie świadczy.
~Rico 1-03-2015 14:35
Nacy sje to jest stała praktyka w ''Szpindlu'' , a nie jakiś incydentalny przypadek.Po prostu tam jest wszystko nastawione na narciarza , na turystę.
~1-2-3 1-03-2015 14:47
No i bardzo dobrze, narciarze jeżdżą do "Szpindla", ludzie w Karkonosze ;P
~starr 1-03-2015 15:10
...miło zobaczyć, że można komentować artykuły o działalności starostwa, powiało nowym? Mam nadzieję, że to nie jednorazowa akcja.
~ 1-03-2015 15:34
@ 01-03-2015 13:30 | ~turysta | Masz rację, w babylonie (aquapark w libercu) zapłaciłem za jedzenie w bufecie i tego jedzenia nie dostałem, twierdzili, że już mi wydali posiłki. Moja noga tam więcej nie powstanie, w ogóle syf tam niesamowity.
~miłosnik gór 1-03-2015 23:17
Prażanie - fajni ludzie, wolę prażan niż wrocławiaków. Ci pierwsi widać że nawykli do chodzenia po górach, poza tym mili i serdeczni. A wrocławiaki wybierają się w góry jak do galerii handlowej, z byle powodu darcie ryja (a bo za zimno, bo śnieg spadł, deszcz pada itd.), roszczenia jak by byli w Alpach, a płacą jak za Bugiem. Zostawiają po sobie tylko śmietnik. Najgorsza hołota jaka przyjeżdża w nasze góry i typowe cebulaki.
~ama 2-03-2015 12:23
Więcej takich speców jak miłośnik gór a nikt więcej do Jeleniej Góry nie przyjedzie. Obraża się Wrocławian, jednych z niewielu którzy chcą tu przyjeżdżać zamiast w Tatry, potem obrazi się Prażan i wszystkich Czechów, i jak mówił klasyk nie będzie niczego. Nikt tu nie przyjedzie. Jelonka stanie się zapyziałym skansenem z grupą cwaniaczków obrażonych na cały świat.
~Rico 2-03-2015 12:37
Dalej nie rozumiem o co tu chodzi komuś cały czas z Wrocławianami ,przecież to są tak jak swoi . Chyba ten ktoś musi się umyć zimna wodą i schować się szybko do cienia
~ 2-03-2015 14:33
Więcej takich speców jak "ama" vel Rico (piszący z kilku sieci) od turystyki i nikt do Jeleniej Góry nie przyjedzie bo wszędzie będzie smród i syf. Jak chcesz zobaczyć kto kogo obraża to zajrzyj na wrocławskie fora. Zresztą wrocławianie sami zarzekają się że nie przyjeżdżają w Karkonosze i opluwają nasze góry. Niech sobie jeżdżą... na Ślężę. Jelenia Góra i Karkonosze powinny walczyć o turystów z Zachodu: Czechów, Niemców i i dalszych krajów. Mamy idealne ku temu położenie. Są to turyści dużo bardziej kulturalni i mają kasę, a biedota zza Buga przynosi nam tylko wstyd.
~aha 2-03-2015 14:34
Słoików wrocławskich oczywiście prawda w oczy kole, ale takie są fakty. A jak wam się nie podoba na naszych forach to co wy tu robicie? Siedźcie na swoich forach wrocławskich i opluwajcie Romów i inne społeczności (bo tylko to potraficie). Dolny Śląsk wstydzi się, że ma taką stolycę!
~Rico 2-03-2015 15:38
No jak będziemy dla Wrocławian tak ''mili jak powyżej widać'' to już nie długo z naszego miasta wyjedzie za chlebem następne 10 tys. mieszkańców ! Pamiętaj ,KLIENT NASZ PAAANNN !
~ 2-03-2015 16:56
Człowieku, jaki ty jesteś nierozgarnięty! Jedź do tego swojego Wrocławia i liż tyłek swoim klientom. Bo u nas Wrocławiaki więcej zostawiają po sobie syfu niż dają zarobić. Wykorzystują GOPR jako taksówki, robią śmietnik - kto za to wszystko płaci? My! Nasz klient to Niemcy i Czesi, a nie cebulaki-wrocławiaki.
~wroclove 2-03-2015 17:04
Jesteśmy gościnni dla wszystkich, którzy przyjeżdżają do nas! Wrocławianie są nam najbliżsi, bo są najbliżej i najczęściej przyjeżdżają i o to chodzi! Gość w dom, Bóg w dom :) Płacą i wymagają - takie jest prawo klienta :) Śmieszny jest gostek piszący z kilku sieci, który wszędzie używa określenie "słoik" kompletnie nie mając pojęcia co ono znaczy :) Poza tym jego wpisy są przykładem skrajnej ksenofobii i zacofania, a tego już nie tolerujemy.
~do miłośnik gór 2-03-2015 19:40
A jak ty poznajesz czy ktoś jest z Wrocławia?Sprawdzasz im dowody osobiste czy może rozpoznajesz po kolorze oczu?
~otototo 2-03-2015 20:37
Łał!!! Nie sądziłem, że tego kiedykolwiek doczekam!!! Wreszcie artykuł o działaniach wydziału promocji powiatu jeleniogórskiego bez zablokowanych komentarzy!!! Normalnie cud!!! Korzystając z okazji pozdrawiam wiesia i jego ekipę... pamiętajcie, nie musicie bać się krytyki... to aż tak bardzo nie boli!!!
~JeleniaLove 2-03-2015 22:29
Do WrocLove: Takie z ciebie Love jak z sików szampan. Popieram "miłośnika gór"! Wrocławiaki to najgorsza zaraza przyjeżdżająca w nasze góry. Niedzielni turyści, którzy sami nie potrafią się zachować w górach, a wiecznie mają pretensje do wszytstkich tylko nie do siebie! Zostaje po nich śmietnik np. po każdym długium weekendziem, który potem my musimy sprzątać. Śmiećcie sobie w swoim Wrocławiu, a nasze góry zostawcie w spokoju!
~ 2-03-2015 22:31
Ten słoik z Wrocławia wiecznie zmieniający sieci już jest nudny. Jakiś masochista chyba, skoro nie podobają mu się komentarze na naszych forach a mimo to na nich siedzi. Przewidywalny aż do bólu. Jak zobaczycie obrażanie Jeleniogórzan to zawsze jest to ten sam słój z Wrocławia.
~lulu 3-03-2015 14:34
zgadza się, ten sam słoik z Wrocka ciągle nadaje i zmienia sieci. wrocławiaków-buraków-cebulaków nigdzie nie lubią, wymagania jak w Alpach a zachowanie wiesniaków zza Buga. Niech jeżdżą na Ślężę i tam śmiecą.
~Turysta 4-03-2015 15:23
Zgadza się , wrocławiaków-cebulaków nigdzie nie lubią. Najwięksi śmieciarze i darcie ryja z byle jakiego powodu. Agresywne bydło.
~taka prawda 5-03-2015 15:58
Prażanie jeżdżą w Karkonosze a wrocławiaki nad Odrę i na Ślężę. I dlatego Karkonosze są jeszcze czyste, a Ślęża - jeden wielki śmietnik, zaś Odra - ściek. poza długimi weekendami, gdy też tłumy buraków-wrocławiaków ciągną w nasze góry i zostaje po nich jeden wielki śmietnik.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group