Poniedziałek, 8 sierpnia
Imieniny: Cypriana, Dominika
Czytających: 6914
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Prażanie jeżdżą w Karkonosze

Niedziela, 1 marca 2015, 11:21
Aktualizacja: 11:24
Autor: Mea/Ts
Powiat: Prażanie jeżdżą w Karkonosze
Fot. Starostwo Powiatowe
Przez cztery dni Powiat Jeleniogórski promował się na Targach Turystycznych Holiday World w Pradze pod hasłem – Karkonosze. Prażanie korzystają z ofert regionu jeleniogórskiego i chętnie wędrują po polskiej stronie gór.

Targi zorganizowane były w ramach projektu „Promocja Karkonoszy”, którego partnerami są oprócz Starostwa Powiatowego w Jeleniej Górze, czeski Związek Gmin Karkonoskich oraz czeski Park Narodowy z Vrchlabi.

Podczas pierwszych dwóch dni odbywały się targi branżowe. Pracownicy biur podróży i szkół turystycznych pytali o konkretne oferty, gdzie można uzyskać informacje, a nawet o rozkłady pociągów i dojazd.

Przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Jeleniej Górze odbyli wiele spotkań, podczas których omawiali z partnerami kolejne działania m.in. targi w Hradec Kralove, w Jabloncu nad Nysą oraz Targi Tourtec w Jeleniej Górze. Rozmawiali również z ambasador Polski w Czechach Grażyną Bernatowicz o promocji naszego kraju na terenie Republiki Czeskiej. Podczas targów Polska była reprezentowana również przez Urząd Marszałkowski Dolnego Śląska, Miasto Ostródę i Województwo Opolskie. Omówiono zaplanowane na kwiecień spotkania czesko-polskich samorządów w dziedzinie wymiany przygranicznej, które odbywały się już w ubiegłym roku.

W kolejne dwa dni zorganizowano targi dla potencjalnych turystów, których zebrały się tłumy. Pytano o oferty dla rodzin z dziećmi, o trasy piesze i rowerowe, o Esplanadę, Park Miniatur, czy też Muzeum Karkonoskie. Na targach promowano również oferty gmin i miast z Regionu Jeleniogórskiego, biorące udział w Porozumieniu Gmin Powiatu Jeleniogórskiego, Miasta Jelenia Góra i Powiatu Jeleniogórskiego. Foldery były zarówno w języku polskim, jak i czeskim. Przewodnik po powiecie jeleniogórskim cieszył się dużym zainteresowaniem, ponieważ ma załączone mapy konkretnych tras turystycznych. Promowane były również jeleniogórskie Targi Turystyczne Tourtec i Marka Karkonosze.

Czesi przychodzili na stoisko Starostwa Powiatowego i opowiadali, gdzie ostatnio zwiedzali Karkonosze. Brali materiały promocyjne kolejnych ofert. Mają bowiem swoje domy wakacyjne po stronie czeskiej, gdzie śpią i na wycieczki wyruszają na rowerach, pieszo lub pociągiem przekraczając granicę, by zwiedzić polskie Karkonosze. Wspólne stoisko polsko-czeskie w sposób szczególny promowane było również przez osoby przebrane za Ducha Gór, z którymi robiono sobie zdjęcia. Dla zwiedzających zaplanowano wiele atrakcji m.in. konkursy z nagrodami.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (28) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group